Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

18 січня, 00:00

НАТО очікує опублікування Плану дій з Україною

У штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу сподіваються, що Київ вже найближчими днями оприлюднить План дій між НАТО й Україною, сказав «Німецькій хвилі» речник НАТО Ів Бродер. План дій Україна-НАТО і цільовий план дій на 2003 рік було ухвалено на Празькому саміті НАТО в листопаді минулого року. Досі його зміст не публікувався. Як кажуть джерела в НАТО, у документі Альянс серед іншого вимагає від України впровадження економічних і політичних реформ, дотримання свободи слова. Ів Бродер повідомив «Німецькій хвилі», що в НАТО провели важку роботу, погоджуючи з українською стороною технічні проблеми при опублікуванні документа. За словами Бродера, План дій має з’явитися вже найближчими днями. Чиновники Альянсу кажуть, що план можна буде прочитати на інтернет-сторінці штаб- квартири НАТО та на офіційних сайтах українського керівництва.

Віктор Черномирдін: даєш $50 мiльярдiв

Україна і Росія мають у своєму розпорядженні достатній потенціал і можливості для того, щоб збільшити товарообіг до, як мінімум, $50 млрд. на рік, вважає російський посол в Україні Віктор Черномирдін, передає Інтерфакс-Україна . «Дванадцять мільярдів для нас — це взагалі смішна цифра», — сказав посол. Віктор Черномирдін нагадав, що у 1996 році товарообіг між двома країнами досягав $18 млрд. Посол також відзначив необхідність інтеграції України і Росії у світові фінансові, банківські і виробничі структури. «Ми говоримо, що разом з Україною ми швидше будемо там», — зазначив він. Посол переконаний, що «треба нам не тільки у себе ринок розширювати, але й розширювати його у третіх країнах». «Чому ми повинні тільки тут замикатися, маючи гігантські можливості?» — заявив Віктор Черномирдін. Товарообіг РФ з Україною у січні — листопаді 2002 року становив $8 млрд. 131,1 млн., знизившись на 2,6% порівняно з аналогічним періодом 2001 року.

Росія збільшує оборонне замовлення

Нинішнього року обсяг фінансування на російське державне оборонне замовлення порівняно з попереднім роком збільшено майже на третину. При цьому понад половину передбачених коштів виділено на фінансування дослідно-конструкторських робіт, закупівлю озброєнь, повідомляє Бі-Бі-Сі . Військово-промисловий комплекс Росії отримає серйозну грошову ін’єкцію. 109,8 мільярда рублів припадає тільки на самі збройні сили. Профінансують випробування понад двохсот одиниць військової техніки. Особливих зусиль докладуть для запровадження нових засобів для антитерористичних підрозділів. Про це після засідання уряду повідомив заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Владислав Путілін — колишній кадровий військовий і заступник начальника Генштабу збройних сил Росії. Одночасно, за словами Путіліна, дещо нове отримають міліціонери і прикордонники: «Для органів забезпечення порядку та безпеки фінансування збільшено в 1,3 разу. Це дозволить укріпити за рахунок нових зразків техніки і спеціального озброєння потенціал підрозділів, які займаються антитерористичною боротьбою». У документі про затвердження оборонного замовлення спеціально зазначено, що слід забезпечити прозорість усіх витрат.

«Термінатор» йде в губернатори

Актор Арнольд Шварценеггер збирається стати наступним губернатором Каліфорнії. У зв’язку з цим газета «Індепендент» зазначає, що коли Рональд Рейган заявив, що буде боротися за пост губернатора Каліфорнії, політичні оглядачі в усій Америці ледь не поперхнулися. Однак актор став не тільки каліфорнійським губернатором, але й президентом США. Є і свіжіші приклади: борець Джесс Вентура, напарник Шварценеггера за фільмом «Хижак», чотири роки тому балотувався на пост губернатора штату Міннесота і переміг, ставши тепер одним із найпопулярніших політиків Америки. Щоправда, пише «Індепендент», є в Каліфорнії й такі, кого охоплює паніка при думці про те, що Шварценеггер стане першою людиною у штаті. Один місцевий публіцист написав у своїй колонці: «Калифорнійцям довелося стільки пережити останнім часом — перебої з електроенергією, падіння курсу акцій, а тепер цей Шварценеггер, що скоро люди почнуть забувати про найважливіші речі в житті — наприклад, про щоденний прийом вітамінів».

До Балтії — новою залізницею

Латвійський та естонський прем’єри підтримали ідею литовського глави уряду з приводу того, аби з’єднати балтійські країни швидкісною залізницею з Україною. За проектом Литви, магістраль між Таллінном і Берліном матиме клайпедсько-одеську гілку. Прем’єр-міністр Литви Альгірдас Бразаускас на зустрічі зі своїми колегами із Латвії та Естонії висловив думку про необхідність зв’язати країни регіону швидкою залізницею із західною частиною Європи, зокрема з Варшавою та Берліном, повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі . Клайпедсько- одеська гілка могла би поєднати балтійські та чорноморські порти та столиці України і балтійських країн. Альгірдас Бразаускас підкреслив, що завершення швидкої автостради Via Baltica та сучасної залізниці Rail Baltica дозволить надійно зв’язати балтійські країни із Західною Європою. Німеччина погодилася фінансувати цей проект із 2005 року, але, на думку глави литовського уряду, готуватися до будівництва час уже сьогодні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати