Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

14 січня, 00:00

МЗС України поправив журналістів

Президент Чехії Вацлав Гавел не заявляв про те, що Україні немає місця в Європейському Союзі, повідомив учора агентству Інтерфакс-Україна начальник прес-служби українського МЗС Сергій Бороденков. За його словами, непорозуміння сталося внаслідок неправильного перекладу деякими українськими ЗМІ інтерв’ю В. Гавела тижневику «Respect», опублікованого цього дня. Наприклад, у дослівному перекладі інтерв’ю йдеться: «Я не хотів би привласнювати собі право вирішувати, якій саме державі і куди потрібно вступати. Це залежить, передусім, від рішення тієї або іншої країни. Наприклад, Білорусь або Україна могли б у майбутньому стати членами Євросоюзу, але, можливо, із власної ініціативи вони туди ніколи не вступлять». Водночас, зазначив голова прес-служби МЗС, в українській пресі висловлювання В. Гавела процитували дещо інакше: «Гавел зазначив, що не вважає своїм правом вирішувати, яка держава і куди має вступати, оскільки це повинно залежати, за його словами, насамперед від рішень самих країн. Чеський президент додав, що Білорусь та Україна, наприклад, могли б згодом стати членами ЄС, але, напевно, ніколи ними не стануть, і звинувачувати у цьому обидві країни зможуть лише себе».

Вашингтон шукає вихід із північнокорейської кризи

Помічник держсекретаря США Джеймс Келлі, який проводить у Сеулі переговори з вирішення кризи навколо північнокорейської ядерної програми, заявив, що США бачать можливості допомогти Північній Кореї з гострим дефіцитом палива. Вашингтон, за його словами, як і раніше бажає вести переговори з Пхеньяном про його ядерну програму, і як тільки пов’язані з нею питання будуть вирішені, можна буде зайнятися і проблемами енергетики. Після переговорів у Сеулі Джеймс Келлі з роз’яснювальною місією відвідає Токіо та Пекін. Услід за ним до Південної Кореї, Японії та Китаю вирушає ще один вашингтонський візитер, повідомляє Бі-Бі-Сі . Джон Болтон, заступник держсекретаря, який відповідає за питання ядерних технологій та безпеки, збирається обговорити зі своїми азійськими колегами деякі секретні дані, надані Білому дому ЦРУ. Вони стосуються буцімто наявності у Північної Кореї, крім відомого ООН ядерного реактора в Енбені, ще одного секретного ядерного центру. Якщо ж ситуація в регіоні як і раніше залишатиметься тупиковою, то в Білому домі покладають надії на економічний форум, що відкривається 23 січня у Давосі. На ньому заплановано організувати зустріч між главами зовнішньополітичних відомств США та Північної Кореї.

Молдавський центрвиборчком відмовив опозиції

Центральна виборча комісія Молдови відмовила опозиційній Християнсько-демократичній народній партії (ХДНП) у реєстрації ініціативної групи із проведення консультативного республіканського референдуму про приєднання Молдови до Європейського Союзу та НАТО. Як повідомив РІА «Новости» голова ЦВК Думітру Ніделку, звернення про організацію референдуму з питання про приєднання Молдови до ЄС та НАТО «суперечить конституційним положенням про нейтралітет республіки». У зв’язку з відмовою реєстрації голова ініціативної групи, лідер ХДНП Юрій Рошка заявив журналістам, що в Молдові «остаточно знищено інститути демократії». Рошка сказав, що «з цього моменту ХДНП починає підготовку до відновлення постійних вуличних акцій протесту аж до відставки комуністичного керівництва та відновлення демократії в Молдові». Останні спроби ХДНП 1 вересня та 1 грудня минулого року провести масові зібрання своїх прихильників закінчилися для організаторів фіаско через низьку явку співчуваючих.

Мугабе може піти?

Представники правлячої та опозиційної партій Зімбабве розглядають план залишення влади президентом Робертом Мугабе, який довгі роки керував цією африканською державою та останні кілька років переслідував біле населення країни. Як повідомляє Бі-Бі-Сі , новий план передбачає створення уряду за участі обох сторін, який вирішив би проблему голоду і вивів країну з економічної кризи. Лідер опозиції Морган Цвангіраї заявив, що його Рух за демократичні зміни готовий підтримати угоду, яка, крім іншого, передбачає для Мугабе гарантії імунітету від переслідування за можливі порушення прав людини.

Кувейтська біржа запрошує жінок

Кувейтська фондова біржа до кінця місяця відкриє спеціальний зал, в якому зможуть торгувати жінки, що не покладаються на своїх родичів чи брокерів, повідомляє «Гардіан» . У Кувейті жінки мають право володіти акціями, однак їм заборонено заходити до біржового залу, де працюють тільки чоловіки. Нововведення надасть жінкам більшу свободу дій і не порушить традицій. У «жіночому питанні» Кувейт менш консервативний, ніж інші арабські країни Перської затоки. Багато кувейтських жінок працюють, і, на відміну від сусідньої Саудівської Аравії, вони мають право водити машину. Щоправда, у той час як в Катарі, Бахрейні та Омані жінки голосують та балотуються на виборах, парламент Кувейту 1999 року відмовився надати їм це право.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати