Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

31 серпня, 00:00

Президент створив Державну раду з питань євроатлантичної інтеграції

Президент України Леонід Кучма підписав учора указ, що передбачає створення Державної ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, повідомила агентству Інтерфакс-Україна прес-секретар глави держави Олена Громницька. «Головною метою (створення Держради. — ІФ ) є координація і контроль за діяльністю органів влади у сфері реалізації стратегічної мети держави стосовно забезпечення входження України до європейського політичного, економічного, правового простору і простору європейської безпеки», — процитувала документ Громницька. Згідно з указом, Державну раду з питань європейської та євроатлантичної інтеграції очолить сам Президент Кучма. До її складу також увійдуть голова Верховної Ради Володимир Литвин, прем’єр- міністр Анатолій Кінах, віце-прем’єр Василь Роговий, міністр закордонних справ Анатолій Зленко, міністр оборони Володимир Шкідченко, міністр юстиції Олександр Лавринович, президент Національної академії наук України Борис Патон, державний секретар МЗС з питань євроінтеграції Олександр Чалий, керівник Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський. Секретарем Держради президент призначив заступника глави своєї Адміністрації, керівника головного управління з питань зовнішньої політики Анатолія Орла. Коментуючи указ, прес-секретар глави держави відзначила, що «результати минулих парламентських виборів підтвердили існування загальнонаціонального консенсусу відносно європейського вибору України». За словами О. Громницької, «посилилося усвідомлення, що реалізація цього вибору вимагає максимальної активізації зусиль всіх без винятку суб’єктів економічного і політичного життя країни». «Ця ініціатива покликана дати новий імпульс перетворенням у державі, забезпеченню прогресу на шляху реформ, зміцненню демократичних засад суспільства, створенню реальних передумов для членства в Європейському союзі і Північноатлантичному альянсі», — підкреслила вона.

Ілієску відвідав посольство України

Президент Румунії Іон Ілієску позавчора відвідав українське посольство в Бухаресті і поздоровив народ України з 11-ю річницею Незалежності. Стався прецедент, який навряд чи пам’ятає вітчизняна дипломатія. Не кожен керівник країни може дозволити собі відвідати прийом навіть найбільш шанованої держави. Ілієску, всупереч всім неписаним протокольним догмам, завітав до українського дипломатичного представництва і, напевно, мав для цього вагомі причини. Причина перша, очевидно, полягає у величезному бажанні румунського лідера відвідати Україну, незважаючи на певну непоступливість в цьому плані Києва. Візит заплановано на середину вересня. Причина друга, схоже, в тому, що Румунія намагається зробити вигляд, буцімто вирішує питання, пов’язані з кордоном з Україною. Виходить це у Бухареста, зазначимо, непереконливо. Причина третя і найголовніша — Румунія прагне вступити до НАТО вже в листопаді цього року. Однак без вирішення прикордонних питань або хоча б підписання проміжного документа, членства в Альянсі Ілієску не бачити. І чим тільки не пожертвуєш заради євроатлантичної мети! Навіть президентськими амбіціями, навіть відвідуванням українського посольства...

Члена сімейного клану Кеннеді засуджено до 20 років

Одного з родичів сім’ї Кеннеді — Майкла Скейкла — засуджено в США до 20 років ув’язнення за вбивство, скоєне в 1975 році. Племінника Етель Кеннеді, вдови вбитого сенатора Роберта Кеннеді, визнано винним судом у штаті Коннектикут. Понад 20 років влада не могла точно встановити ім’я вбивці 15-річної сусідки Майкла — Марти Мокслі. Однак минулого червня були виявлені протиріччя у первинних і пізніших свідченнях підозрюваного поліцейським, приватним детективам і журналістам. Але 41-річний Скейкл наполегливо заперечує провину, вагомих доказів якої не існує. У день вбивства йому також було 15 років, проте один із суддів наполіг на необхідності судити обвинуваченого як дорослого злочинця.

Смог в Європі забере життя 8 мільйонів людей?

Смог, що утворився над найбільшими містами і промисловими центрами Європи, досяг загрозливих масштабів, і через нього до 2020 року там загинуть 8 млн. людей. Такого висновку дійшли експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), які представили свою доповідь на зустрічі на найвищому рівні з проблем сталого розвитку, що проходить в Йоганнесбурзі, повідомляє Інтерфакс. Найнебезпечнішими складовими цього смогу є мікроскопічні частинки, які викидають автомобілі, різні котли, ТЕЦ і деякі промислові підприємства. Приблизно 60% цих частинок є продуктом згоряння автомобільних двигунів, інші 40% — обігрівальних та енергетичних установок. Цей смог, за даними ВООЗ, здатен загострювати хвороби, передусім легеневі та серцево-судинні, а також викликати їх, особливо хвороби дихального апарату.

Японія робить крок назустріч КНДР

Японський уряд офіційно підтвердив намір прем’єр-міністра Дзюн’їтіро Коїдзумі відвідати Північну Корею з офіційним візитом 17 вересня. Представник уряду Ясуо Фукуда повідомив, що під час цього історичного візиту Коїдзумі зустрінеться з північно-корейським лідером Кім Чен Іром. Як передає Рейтер, Північна Корея вітає намічений візит. Досі японські лідери жодного разу не бували у Північній Кореї. Більш того, відносини цих країн вважають особливо напруженими — крім Південної Кореї, Японія — найближчий капіталістичний сусід КНДР. Досі між Північною Кореєю та Японією немає дипломатичних відносин.

Американцям дісталося на горіхи в Йоганнесбурзі

Уряд США намагався захиститися від критики, що звучала на адресу Америки на Всесвітньому саміті з проблем сталого розвитку в Йоганнесбурзі. Європейські держави та країни, що розвиваються. звинуватили американців у тому, що вони підривають всі зусилля з боротьби з бідністю та захисту навколишнього середовища. У свою чергу, американський уряд, розгніваний обвинуваченнями, оголосив про підписання серії партнерських договорів між бізнесменами та представниками країн, що розвиваються. Як повідомляє Інтерфакс, мета укладення цих угод — допомогти в боротьбі з голодом в Африці та покращити доступ до джерел чистої води та енергії. «Ми дуже стурбовані цими проблемами і стурбовані настільки, що готові не тільки будувати плани, але ще й діяти, — сказала глава американської делегації Пола Добрянськи. — США були лідером у цих питаннях і залишаться ним. Насправді у питаннях сталого розвитку США — найбільший та єдиний спонсор такого масштабу». Однак європейців та представників країн, що розвиваються, розчарувала відмова американців підписати угоди, в яких конкретно прописані заходи у боротьбі з бідністю та забрудненням навколишнього середовища.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати