Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

07 листопада, 00:00

Енергетичні об’єкти США вразливі для тероризму

Більшість енергетичних об’єктів у США беззахисні перед можливими терористичними атаками. Це визнається у доповіді нещодавно створеного Управління із забезпечення безпеки національної території, повідомляє «Інтерфакс-Америка». У переліку вразливих об’єктів у документі згадуються, зокрема, Стратегічний резерв нафти і нафтопровід на Алясці, а також знаменитий «Золотий міст» у Сан-Франциско і навіть Панамський канал. У доповіді відзначається необхідність проведення «величезної роботи федеральних органів для забезпечення безпеки» у центрах, пов’язаних з виробництвом і транспортуванням енергії. Підкреслюється, що «жодна приватна фірма США не має у своєму розпорядженні необхідних ресурсів для нейтралізації терористичної загрози» у цій сфері.

Пасажир проніс у літак цілий арсенал

В аеропорту Чикаго арештований молодий непалець, якому вдалося пронести через зону контролю цілий арсенал — дев’ять ножів, газовий аерозоль та електричну палицю. Два ножі були вилучені з дорожньої сумки пасажира на посту контролю, але решту зброї йому вдалося без перешкод пронести до самого літака. Небезпечні знахідки були виявлені випадково, коли огляд ручної поклажі зробили вже у салоні. Субаш Гурунг розповів в інтерв’ю Сі Ен Ен, що він дуже поспішав до своїх друзів у штат Небраска іпоклав у сумку зброю, куплену для самозахисту, зовсім випадково. За недотримання правил безпеки з аеропорту Чикаго були звільнені сім службовців. Гурунгу пред’явлене обвинувачення у незаконному проносі зброї в аеропорт, однак порушника звільнили під заставу, призначивши суд на 19 грудня. На день пізніше він був арештований знову, на цей раз співробітниками ФБР за аналогічним обвинуваченням. Сі-Ен-Ен зазначає, що непалець може бути пов’язаний ще з двома людьми, яких затримали у Техасі 12 вересня під час розслідування терактів у Нью-Йорку і Вашингтоні.

У Югославії скасували смертну кару

Новий карний кодекс Югославії, прийнятий Скупщиною (парламентом країни), передбачає скасування смертної кари як вищої міри покарання. Вона замінюється 40-літнім тюремним ув’язненням. Крім того, посилюються права захисту на судових процесах. Передбачається також можливість судити югославських громадян в іноземних судах, «визнаних Югославією у міжнародному договорі», повідомляє «Інтерфакс». Більшість жителів Югославії, які вважають, що військових злочинців повинні покарати, наполягають на розгляді подібних резонансних справ югославським судом, а не Міжнародним трибуналом у Гаазі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати