Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

21 червня, 00:00

Медведєв виключає конкуренцію із Путіним на виборах

Президент Росії Дмитро Медведєв в інтерв’ю газеті Financial Times заявив, що одночасна участь у виборах 2012 року його самого і прем’єра Володимира Путіна буде шкідливою для країни. Відповідаючи на запитання журналіста британської ділової газети, Медведєв заявив, що він не проти піти на другий термін, проте ще раз зазначив, що оголосить про своє рішення пізніше. На пряме запитання про можливість суперництва з Володимиром Путіним на президентських виборах Медведєв відповів, що цей варіант «важко собі уявити». «Річ у тім, що ми з Володимиром Путіним (і з моїм колегою, і старим товаришем) все-таки значною мірою репрезентуємо одну і ту ж політичну силу. У цьому сенсі конкуренція між нами, вона може піти на шкоду, власне, тим завданням і тим цілям, які ми реалізовували останні роки, — заявив Дмитро Медведєв. — Тому, напевно, це був би не кращий сценарій для нашої країни і для конкретної ситуації». Кореспондент FT поцікавився, чи не піде на користь відкрите суперництво з Путіним розвитку демократії в Росії? На це президент Медведєв відповів, що відкрита конкуренція — це завжди добре, але «участь у виборах полягає не в тому, щоб сприяти розвитку гасла вільної конкуренції, а в тому, щоб перемогти». У той же час Медведєв категорично відкинув припущення про зростаючі розбіжності в тандемі.

В Iспанії і Греції тривають протести проти заходів економії

Багатотисячні акції протесту проти політики уряду пройшли позавчора всією Іспанією. Протестуючі висловлювали своє невдоволення неспроможністю уряду впоратися з наслідками економічної кризи і високим рівнем безробіття, а також вимагали відставки деяких політиків. Повідомляють, що на акції протесту вийшли як безробітні, так і працюючі люди практично різного віку. За даними організаторів акцій, у Мадриді на вулиці вийшло понад 150 тис. людей. У Барселоні кількість протестуючих становила 270 тис. У той же час, за офіційними даними поліції, кількість протестуючих у цих двох містах становила 40 і 50 тис. відповідно. Окрім Мадрида і Барселони, тисячі людей вийшли на вулиці в інших великих містах країни. Масові демонстрації, в яких спочатку брали участь в основному молоді люди, тривають в Іспанії з 15 травня. А втім, в Афінах майже місяць до будівлі уряду щодня приходять тисячі греків. На заклик руху «обурених», що народився тут, вони виступають проти нової урядової програми жорсткої економії і планів приватизації держвласності. Нагадаємо, що уряд Греції на чолі з прем’єр-міністром Георгіосом Папандреу розраховує на те, що парламент країни схвалить пакет заходів, завдяки яким Греція може отримати від ЄС і МВФ кредити на 110 млрд. євро.

У Киргизстані можуть відмовитися від російської мови

Президент Киргизстану Роза Отунбаєва на позачерговому VII з’їзді Асамблеї народу Киргизстану заявила, що процес навчання в усіх начальних закладах країни має проводитися державною мовою, тобто — киргизькою. За її словами, ті, хто володіє рідною мовою, мають більше шансів на високе кар’єрне зростання, до того ж, на її думку, державна мова — це показник суверенітету країни. Нагадаємо, у лютому 2011 року повідомлялося, що Національна комісія з державної мови при президентові Киргизстану звернулася до парламенту і президента з пропозицією перейменувати всі населені пункти, які мають російські назви.

У Сирії поновилися акції протесту після виступу Асада

Протестувальники вийшли на вулиці кількох сирійських міст після виступу президента країни Башара Асада в університеті Дамаска з уже третьою великою промовою за останні чотири місяці, упродовж яких у країні не припиняються протести. Демонстранти вважають, що Асад не дослухався до вимог про масштабніші політичні зміни. Асад поклав відповідальність за масові акції протесту, що охопили країну, на невелику групу диверсантів, які намагаються отримати вигоду з народної невдоволеності. Сирійський лідер заявив, що в Сирії вже найближчим часом розпочнеться діалог влади з опозицією — після того, як буде вироблено механізм цього діалогу. Що більше, результатом переговорів може стати складання нової конституції. «Діалог почнеться протягом місяця або двох, залежно від того, хто побажає приєднатися до цього процесу. Цей діалог дуже важливий для майбутнього Сирії. Якщо ми хочемо розв’язати наші проблеми, то діалог — це наш шанс, ми повинні використовувати його», — заявив Асад. Водночас глава держави знову назвав те, що відбувається, змовою з участю, зокрема, зарубіжних сил і підкреслив, що Сирія повинна сама впоратися зі своїми проблемами. Антиурядові акції тривають у Сирії із середини березня. За словами правозахисників, за цей час загинуло щонайменше 1300 осіб.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати