Коротко / ПЛАНЕТА
Японія затвердила закон про компенсацію потерпілим від аварії на АЕС
Уряд Японії затвердив проект закону про виплату компенсацій потерпілим через аварію на АЕС «Фукусіма». Згідно з документом, кошти на сплату компенсацій від аварії на АЕС надходитимуть як від держави та приватних інвесторів, так і від компаній-операторів, які володіють атомними електростанціями в Японії. Після руйнівного землетрусу з магнітудою 9,0 на північному сході Японії 11 березня і цунамі, що сталося за ним, на АЕС «Фукусіма» було зафіксовано серію аварій, спричинених виходом з ладу системи охолоджування.
Третя перемога Ердогана... рівноцінна поразці
Прем’єр-міністр Туреччини Таїп Ердоган на чолі правлячої партії справедливості й розвитку одержав третю перемогу на парламентських виборах у країні минулої неділі Партія Ердогана спромоглася заручитися підтримкою близько 50% виборців та отримає 325 місць у 550-місцевому парламенті. Ще 135 місць відійдуть опозиційній народно-республіканській партії. А партія націоналістичного руху, яка замикає трійку лідерів, отримала 53 мандати. Такий результат виборів виявився розчаруванням для прем’єр-міністра. «Народ доручив нам побудувати нову конституцію через консенсус і переговори, — сказав Ердоган. — Ми шукатимемо злагоди з головними опозиційними партіями всередині парламенту, з мас-медіа, неурядовими організаціями». Голова мішаної міжпарламентської комісії Європарламенту Елен Флотр у своїй письмовій заяві відзначила, що партія справедливості й розвитку, яка знову прийшла до влади в Туреччині, зобов’язана реалізувати реформи відповідно до обіцянок, що їх дала, коли Туреччина вже перебувала в ЄС. Флотр наголосила також, що нинішній уряд Туреччини повинен створити атмосферу злагоди для вирішення таких важливих проблем, як курдське питання і прийняття нової Конституції.
Три італійські «no» Берлусконі
На референдумі, що відбувся в Італії 12—13 червня, більшість громадян країни відкинула всі три ініціативи уряду прем’єр-міністра Сильвіо Берлусконі. Вони проголосували за скасування закону, що дає членам парламенту імунітет перед судом. Нагадаємо, цей закон було ухвалено, аби захистити прем’єра від кримінального переслідування. Крім цього, на референдум були винесені закони про зняття заборони на будівництво АЕС в Італії та про приватизацію сфери водопостачання. Італійці їх також відкинули, як і звернення Берлусконі не брати участі в референдумі і провести вік-енд на морі. Сам прем’єр Італії після оголошення попередніх результатів голосування визнав свою поразку і заявив, що уряд візьме до уваги думку жителів країни. Лідер однієї з опозиційних партій П’єр Луїджі Берсані заявив, що результати референдуму рівнозначні «розлученню між урядом і країною». Явка на референдум склала 57%, і це дає змогу вважати, що він відбувся. Втім, це перший випадок за останні 16 років, коли був забезпечений кворум на подібному голосуванні.
Республіканська сімка провела перші передвиборчі дебати
Семеро членів республіканської партії, які в майбутньому збираються боротися за звання кандидата в президенти від партії, провели перші дебати до цієї події. Перші праймериз республіканців очікуються не раніше лютого 2012 року. У перебігу дебатів майбутні учасники внутріпартійних виборів вважали за краще не критикувати один одного, а піддати критиці нинішнього президента-демократа Барака Обаму. Понад усе вони критикували реформу системи американської охорони здоров’я, що її проводить адміністрація президента. Крім того, вони піддали критиці економічну політику і контакти з лівійською опозицією, яка, на думку республіканців, тісно пов’язана з терористичною «Аль-Каїдою». Згідно з опитуванням, головним суперником Обами може стати колишній губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні. За переобрання нинішнього президента виступають трохи більше половини американців. Дебати відбулися в штаті Нью-Гемпшир, який вважається одним із ключових на майбутніх виборах кандидата-республіканця.
Випуск газети №:
№102, (2011)Рубрика
День Планети