Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

20 липня, 00:00

Кредитори не спишуть боргів Росії

Федеральний канцлер Німеччини Герхард Шрьодер заявив, що всі сподівання Росії на те, що їй буде списано частину закордонних боргів, є марними. «Росія — не бідна країна, що розвивається, а світова сила. Вона має необхідні людські та матеріальні ресурси, щоб сплатити свої фінансові зобов’язання. Лише таким чином Росія зможе довести свою платоспроможність», — сказав Шрьодер у інтерв’ю «Независимой газете». Варто нагадати, що російські урядовці два останні роки переконували іноземні уряди, зокрема й німецький, списати частину свого зовнішнього боргу, який становить 42 млрд. доларів. 1998 року під час економічної кризи західні кредитори погодились скоротити Росії виплати до 620 млн. доларів замість запланованих 8,1 млрд. А цього року має відбутися реструктуризація радянського зовнішнього боргу, успадкованого Росією.

Росія та Китай проти перегляду системи ПРО

Президент Росії Володимир Путін та китайський лідер Цзян Цземінь під час своєї зустрічі в Пекіні визнали, що США намагаються захопити світове лідерство й пообіцяли об’єднати зусилля у боротьбі з цими спробами. Обидва лідери також заявили, що спроби США розгорнути свою національну систему протиракетної оборони загрожують безпеці обох країн і можуть призвести лише до нової гонки озброєнь. Китай, як і раніше Росія, підтвердив, що дотримуватиметься договору про ПРО, підписаного 1972 року.

Лучинськи збирається «врятуватися» референдумом

Президент Молдови Петру Лучинськи збирається сьогодні виступити в парламенті і запропонувати депутатам провести референдум про державний устрій країни. Як повідомив Інтерфакс-Україна прес- секретар лідера Молдови Анатолій Голя, президент не буде підписувати закон про введення парламентської форми правління і пропонуватиме надати народу право прийняття рішення з цього питання. Нагадаємо, 5 липня депутати Молдови ухвалили закон про введення парламентської форми правління. У випадку, якщо прийняті парламентом поправки в Конституцію Молдови наберуть чинності, Лучинськи залишиться президентом до 15 січня 2001 року. Новий президент тоді буде обраний не всенародним голосуванням, а в парламенті. У цьому випадку у нього немає шансів отримати другий мандат.

Константінеску радить румунам голосувати за менеджера

Прем’єр-міністр Румунії Мугур Ізареску оголосив про намір балотуватися на посаду президента. Свою заяву він зробив одразу після того, як чинний президент Еміль Константінеску підтвердив, що не висуватиме свою кандидатуру на переобрання. Головною причиною такого рішення президента є його низькі рейтинги серед населення внаслідок невирішення соціальних проблем. Навіть визнання Румунії кандидатом на вступ до ЄС не призвело до зростання рейтингів Константінеску. Президент, відмовляючися від участі у виборах, мотивував своє рішення тим, що країні тепер «потрібен менеджер». Головними суперниками прем’єра стануть колишній президент країни Іон Ілієску та колишній прем’єр Теодор Столожан.

Проти Фіджі запроваджено санкції

Австралія та Нова Зеландія у відповідь на військовий переворот у Фіджі запровадили проти цієї країни міжнародні санкції. Відтепер вони припиняють будь-яку негуманітарну допомогу Фіджі, розривають більшість військових зв’язків між країнами, запроваджують обмеження на туризм, а також відкликають своїх дипломатів для консультацій. Однак повного торговельного ембарго проти Фіджі введено не буде, це пояснюють тим, що постраждають від таких дій передусім невинні громадяни. США та ЄС, які купують більшу частину цукрового врожаю Фіджі, також погрожують санкціями.

Співпраця «Форда» та «Мазди»

Компанії «Форд» та «Мазда» склали угоду про виготовлення від 40000 до 50000 машин марки «Форд Фокус» щорічно на заводі «Мазда мотор корпорейшн» в Хіросімі. Це вже друга спроба іноземних автовиробників почати виробництво машин у Японії. У 1984—1990 роках «Нісан Мотор корпорейшн» виробляла «Фольксваген Сантана». Виробництво фордів «Фокус» обіцяють налагодити вже до 2002 року, а нові «Форди Ескейп», вироблені у Японії, можна буде побачити на ринку вже наприкінці цього року. Не дивно, що «Форд» обрав для співпраці саме «Мазду», адже її президент та четвертина правління раніше працювали у «Форді».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати