Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

20 травня, 00:00

Прем'єром Литви став вільнюський мер

Сейм Литви схвалив запропоновану президентом Валдасом Адамкусом кандидатуру мера Вільнюса Роланда Паксаса на пост прем'єр-міністра. За нього проголосувало 105, проти — лише 1, утрималось 12 депутатів. Новому прем'єрові 42 роки, він був багаторазовим чемпіоном Литви й дворазовим чемпіоном СРСР з вищого пілотажу, посаду мера Вільнюса посідав з 1996 року.

МЗС України вважає, що українців з Польщі вислали правильно

Заступник начальника консульського управління МЗС України Георгій Ільченко заявив на брифінгу, що після того як польські правоохоронні органи у квітні депортували за межі країни 204 українці, звинувачених у незаконному перебуванні, зайнятті торгівлею та працевлаштуванні, генконсул України в Кракові перебував у постійному контакті з владою Свєнтокшиського воєводства. На сьогодні, за словами дипломата, неправомірних дій польських органів не виявлено — хоча існують свідчення потерпілих, яких було депортовано незважаючи на наявність дозволів, і всі очевидці завважили брутальне поводження польської поліції з українцями. Висновок: жоден українець не може сподіватися на захист своїх прав і в Україні, й за її межами.

Ірак може отримати інвестиції

США мають намір розглянути пропозицію, за якою іноземним компаніям буде дозволено інвестувати в іракську нафтову промисловість — за умови, що Багдад співпрацюватиме з інспекторами ООН. Запропонована Британією й Нідерландами резолюція передбачає, що Ірак повинен дозволити оонівським інспекторам перевіряти наявність у країні технологій зброї масового знищення та забезпечити «беззастережний і безмежний доступ» до всього обладнання й інформації. При виконанні таких умов інвестиції може бути вкладено через чотири місяці.

Нагороду за білоруську виставку німець отримав від Росії

Доктора Йоганнеса Шлотца з Берлінського вільного університету нагороджено російською медаллю «В пам'ять 850-річчя Москви» — за виставку «Німецька пропаганда в Білорусії. 1941—1944 роки». Виставка Шлотца проходила в Мінську, Берліні й Москві. Білоруська влада, однак, поставилась до неї насторожено й замість подяки німецькому дослідникові не дозволила експонування виставки в інших містах країни.

Британію в Україні представляє новий посол

Новий посол Великої Британії в Україні Роланд Г. Сміт вручив українському Президентові Леонідові Кучмі вірчі грамоти. Як повідомили «Дневі» в Посольстві Великої Британії в Україні, посол не вперше приїздить до країни колишнього СРСР. Він двічі працював у Посольстві Великої Британії в Москві в 1960-х та 1970-х роках, а нещодавно відвідував Україну — коли обіймав посаду директора з питань міжнародної безпеки міністерства закордонних справ та в справах Співдружності. Пан Сміт працює на дипломатичній службі вже 32 роки. Останні сім місяців цей високопоставлений дипломат, який добре володіє російською, вивчав і українську мову. Його хобі — це музика, посол Сміт є диригентом хору зовнішньополітичного відомства Британії.

Австралія не прощає боргів

Австралія не братиме участі в будь-яких міжнародних планах, що передбачають скасування боргів найбідніших країн світу. Такою була відповідь уряду країни австралійській коаліції, що зібрала 250 тисяч підписів за дарування боргів. Програма розвитку ООН підрахувала, що заборговані гроші, при передачі їх на охорону здоров'я й освіту, можуть врятувати життя 21 млн. дітей. Коаліція намагалася переконати уряд подарувати 88 млн. австралійських доларів ($58 млн.), які країні заборгували Ефіопія, Нікарагуа й В'єтнам. Голова сенату, урядовець Роберт Гілл, заявив, що такий крок приніс би більше шкоди, ніж користі — в цьому разі уряди тих країн могли б відійти від своєї відповідальності втілювати економічні реформи.

За матеріалами агентств АП та Інтерфакс

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати