Коротко / ПЛАНЕТА
У Ємені проходять акції протесту: є поранені
Вчора не менше як 15 людей отримали поранення в Ємені в ході зіткнень між прибічниками і противниками президента країни Алі Абдалли Салеха. За повідомленнями арабських телеканалів, 10 осіб постраждали під час сутички в Сані у районі університетського містечка. Офіцер поліції відкрив попереджувальний вогонь у повітря, аби розвести молодих людей, що зійшлися в бійці. Студенти скандували: «Народ хоче повалення режиму; Алі, іди слідом за Мубараком!» У портовому місті Аден на півдні країни в зіткненнях постраждало п’ять осіб, у одного з яких — важкі поранення. Прибічники президента були озброєні металевими палицями й кинджалами. Вони несли портрети президента Салеха і вигукували гасла на його підтримку.
США виділять блогерам 25 млн. дол.
Цього року Сполучені Штати Америки виділяють 25 млн. доларів на підтримку блогерів та інтернет-активістів в авторитарних країнах. Про це заявила держсекретар США Гілларі Клінтон. Адміністрація Барака Обами надаватиме підтримку політично активним діячам інтернету в країнах, де утискаються права та свободи громадян, допомагаючи їм бути технічно на крок попереду цензорів. Як зазначає Гілларі Клінтон, соціальні мережі, такі як Twitter і Facebook, надають людям можливість для самовираження, і держсекретар вважає, що не існує зворотного шляху для зростаючого та соціально активного інтернет-співтовариства. Клінтон також повідомила, що цього року Держдепартамент США відкриє мікроблог Twitter російською мовою. Це не перший виступ Клінтон, присвячений свободі інтернету. Торік держсекретар виступила з аналогічною промовою, в якій висловилася про всесвітню мережу як про один з інструментів поширення та підтримки демократії.
Вишеградська група засудила Білорусь, а Україна утрималася
Вишеградська група, до якої входять чотири країни (Чехія, Польща, Словаччина та Угорщина), засудила на саміті, що проходив у Братиславі, дії Білорусі проти опозиції. «Ми справді обурені тим, як порушуються права людини в цій країні. Ми звертаємося до уряду з проханням звільнити всіх політичних в’язнів і зупинити політичні репресії», — йдеться в заяві, яку зачитала прем’єр-міністр Словаччини Івета Радічева (на фото). До документа також приєдналися Німеччина й Австрія. Україна, яку представляв прем’єр-міністр Микола Азаров, утрималася від підписання заяви. Азаров пояснив це тим, що Україна отримала текст угоди в день саміту. Він також зазначив, що для подібного роду документів існує певний порядок розгляду перед підписанням. «Тому говоритимемо, що в цій ситуації суто процедурні моменти зіграли свою роль». Азаров також наголосив, що для України Білорусь є країною, з якою вона має спільний кордон. «Те, що відбувається в Білорусі, не може нас не турбувати. І ось це занепокоєння, зважаючи на оцінки, що їх зараз озвучують європейські країни, ми маємо можливість донести до керівництва Білорусі іншими методами, що ми, до речі, й робимо», — сказав він.
Iракці вимагають елементарних комунальних послуг
На півдні Іраку сталися зіткнення між поліцією та демонстрантами, 49 осіб постраждало. Приблизно дві тисячі людей учора взяли участь в акції протесту в південній іракській провінції Васіт. Вони закидали камінням будівлю провінційної ради в місті Ель-Кут, підпалили вантажівку, що стояла там, увірвалися на територію резиденції губернатора. В самій будівлі на той момент нікого не було. Охорона змушена була відкрити попереджувальний вогонь у повітря, аби втихомирити розлючений натовп. Зіткнень уникнути не вдалося, в результаті 49 чоловік, у тому числі 15 поліцейських, отримали поранення. Троє постраждалих знаходяться в критичному стані. За іншими даними, вони загинули. На відміну від демонстрантів у Йемені і Бахрейні, іракці поки не висувають політичних вимог. Вони хочуть домогтися від властей надання елементарних комунальних послуг — забезпечення електрикою й водою. Електроенергія в Ель-Куті та більшості іракських міст, включаючи столицю, подається декілька годин на добу.
Бельгійського принца позбавили прав
Бельгійський принц Лоран був позбавлений прав за перевищення швидкості на 32 кілометри на годину. Про це газеті De Standaart повідомили джерела в правоохоронних органах держави. За неофіційною інформацією, інцидент стався ще в понеділок, 14 лютого (однак, відомо про це стало лише зараз). Тоді поліцейські зупинили на одній з вулиць Брюсселю хетчбек Fiat Punto Abarth, який їхав зі швидкістю 82 км на годину замість дозволених 50. Водієм машини виявився принц Лоран, якого відразу ж попросили здати водійське посвідчення. Представники прокуратури Бельгії та прес-секретар королівської сім’ї коментувати подію відмовилися: вони не стали ані спростовувати, ані підтверджувати інформацію. Проте журналісти Dе Standaart як доказ своїх слів наводять номер справи, заведеної на порушника. Раніше Лоран піддавався критиці з боку громадськості за свою пристрасть до швидкої їзди та ігнорування правил дорожнього руху. 1999 року під час весілля свого брата — наслідного принца Філіппа, Лоран влаштував перегони біля воріт палацу в Брюсселі. 2000 року, ховаючись від папарацці, він не впорався з управлінням автомобілем Subaru, раллійною копією Impreza WRC, і врізався в стовп. Окрім того, Лоран неодноразово піддавав критиці електрокари, а також запропонував видавати особливі водійські права власникам суперкарів.
Випуск газети №:
№28, (2011)Рубрика
День Планети