Коротко / ПЛАНЕТА
Ізраїльтяни і Хезболла обмінялися ударами
Ісламісти з руху Хезболла обстріляли ізраїльську територію, в тому числі з «катюш», серед загиблих — бригадний генерал. Ізраїль відповів ударами по цілях у Лівані, де базується Хезболла. Урочистості з приводу свята Пурим в Ізраїлі поблизу ліванського кордону скасовано, напруга на Близькому Сході знову наростає — такими були останні повідомлення інформагенцій.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що удари по позиціях Хезболли проводитимуться ще більшими силами, в разі потреби — незважаючи на те, що держсекретар США Мадлен Олбрайт вкотре закликала обидві сторони до стриманості. І фанатики з підтримуваного з Ірану Хезболла, і ізраїльське керівництво сповнені рішучості йти до кінця. Про вивід збройних сил Ізраїлю з Лівану не йдеться, заявив Нетаньягу.
Права людини — це важливо, а торгівля — важливіше, вважають у Вашингтоні
Держсекретар США Мадлен Олбрайт, що перебуває з візитом у Китаї, засудила політику Пекіна щодо дисидентів, але зауважила: адміністрація Клінтона не перешкоджатиме переговорам про вступ Китаю до Всесвітньої торговельної організації. Вона зазначила, що керівництво США не вважає за добру ідею пов’язувати разом питання прав людини та торгівлі. Міністр закордонних справ Китаю Тан Цзясюань засудив критику Вашингтона щодо дотримання прав людини й попередив, що протистояння з Пекіном у цьому питанні розглядається як втручання у внутрішні справи країни.
Американці розбомбили іракський нафтопровід?
Чиновник іракського міністерства нафти Фалех аль-Хайат заявив, що американські літаки бомбардували нафтопровід Кіркук-Джейхан, по якому Багдад щодня експортує 2,1 млн. барелів нафти згідно з оонівською програмою «Нафта в обмін на продовольство» для 22 млн. населення Іраку. Під час нальоту загинуло троє іракців, в тому числі трирічна дитина, а також було поранено десятки осіб. Наразі цим нафтопроводом припинено перекачку нафти. Однак директор Пентагону з оборонної інформації Річард Бриджис спростував заяву Багдада, заявивши, що американські літаки завдали чергового удару по системі повітряної оборони Іраку.
Папа виступив проти мін
Римський понтифік уважає, що угоду про заборону протипіхотних мін, яка набула чинності вчора, мають підписати ще більше країн. Цей документ, відомий також як Оттавська конвенція, підписали 130 країн — зокрема, нещодавно це зробила й Україна. Серед тих, хто не приєднався до угоди, — Росія, Китай та Сполучені Штати. Вашингтон вважає, що протипіхотні міни потрібні для захисту американських військ, базованих у Південній Кореї. Папа Іоанн Павло II, не називаючи в промові на площі Святого Петра жодної з країн, закликав держави, що ще не підписали цей документ, зробити це без зволікання. Відомо, що від протипіхотних мін щомісяця гинуть або залишаються каліками тисячі осіб, третина з них — діти. Тільки вчора в Руанді від них загинуло двоє дітей, шістьох серйозно поранено.
На президентських виборах, що відбулися минулими вихідними в Нігерії, перемогу здобув колишній військовий диктатор країни 61-річний Олусегун Обасаньо, який 1971 року віддав владу в руки цивільним. Він переміг у 23 штатах і столиці Абуджа, здобувши понад 62 відсотки голосів. Його суперник, 60-річний екс-міністр фінансів, заявив репортерам, що вибори були фарсом. Колишній президент США Джиммі Картер, який стежив за проведенням виборів у Нігерії, визнав факти порушення виборчого законодавства. Але, за його словами, ці порушення не вплинули на результати виборів.
За матеріалами агентств АП та Інтерфакс
Випуск газети №:
№38, (1999)Рубрика
День Планети