Коротко / ПЛАНЕТА
Київ і Бухарест ділять шельф
У Києві розпочався черговий раунд переговорів між Україною та Румунією стосовно визначення режиму державних кордонів, делімітації континентального шельфу, розмежування виключних економічних зон на Чорному морі. Делегації очолюють посол з особливих доручень МЗС України Юрій Костенко та генеральний директор генерального юридичного та консульського управління МЗС Румунії Крістіан Дяконеску. Попередні консультації та переговори між сторонами, як свідчили наближені до них джерела, проходили досить важко: сторонам удалося лише зафіксувати своє бачення проблем. Згідно з текстом міждержавного договору, в разі, якщо сторонам за два роки не вдасться дійти згоди та підписати документи, справу буде передано до Міжнародного суду. За деякими припущеннями, саме цього й прагнуть у Бухаресті.
Бельгія пропонує прискорити впровадження готівкового євро
Міністри фінансів країн—членів Європейського Союзу вирішили вивчити питання впровадження готівкового євро раніше, ніж 1 січня 2002 року, як це передбачалося. З цією пропозицією виступив міністр фінансів Бельгії Жан-Жак Вісер. Метою цього, на думку бельгійського міністра, має стати «якнайраніше запевнення населення в тому, що євро — це цілком нормальна й повноцінна валюта». Бельгійці вважають, що три роки між введенням безготівкового і готівкового євро — завеликий час для друкування банкнот та монет та пристосування обчислювального обладнання до трансакцій у євро. Бельгія разом з Німеччиною та Францією з найбільшим ентузіазмом підтримує інтеграцію Європи.
Українського грабіжника впіймано шведською поліцією
У шведському місті Карлсборзі затримано колишнього громадянина України, який зізнався у скоєнні п’ятьох пограбувань відомих банків Швеції. Разом із 20-річним жителем Молдови він втік з датської в’язниці, де відбував покарання за розбій, і протягом майже півроку переховувався в сільській місцевості. 1995 року майбутній злочинець та його мати попросили політичного притулку в Швеції й чекали на рішення імміграційної служби. В інтересах слідствах ім’я злочинця не розголошується.
У «Солідарності» новий лідер
Делегати з’їзду партії «Громадський рух «Солідарності» абсолютною більшістю голосів обрали своїм лідером прем’єр-міністра Польщі Єжі Бузека. Окрім 57-річного Бузека, ніхто більше не претендував на посаду голови партії, що нараховує 35 тисяч членів. Попередній лідер партії Маріан Кшаклевський добровільно пішов у відставку, щоб присвятити себе повністю руху «Виборча акція Солідарність». Рух, ядром якого є однойменна партія, виграв парламентські вибори 1996 року і тепер є старшим партнером у коаліційному уряді.
Бразилія нескоро подолає кризу
Бразилія ухвалила рішення відпустити курс своєї валюти — реала, щоб відновити приплив інвестицій та не витрачати валютні запаси для його підтримки. Завдяки цьому протягом останнього тижня реал знецінився на чверть. Урядовий антикризовий план полягає у зниженні вартості капіталів та відновленні довіри інвесторів. Проте економісти з міжнародних фінансових організацій вважають це лише першим кроком до відновлення зростання бразильської економіки. Особливі сподівання уряд країни покладає на $41-мільярдну позику МВФ.
Нагорода знайшла 99-річного героя
Франція оголосила про нагороду найбільш почесною відзнакою країни — Орденом почесного легіону 99-річного таїландця Йода Сангрунгруанга. Він один залишився живий із загону таїландців, що воював за Францію під час Першої світової війни. На відзначення 80-ї річниці закінчення Першої світової війни французький уряд вирішив нагородити Орденом почесного легіону всіх вояків, котрі дожили до цього часу, із союзних французам військ, що воювали у Франції. І лише тепер ця нагорода дійшла до Йода, який є старійшиною в одному із сіл Таїланду.
За матеріалами агентств АП та Інтерфакс
Випуск газети №:
№9, (1999)Рубрика
День Планети