Коротко / ПЛАНЕТА
Прихильники Берії об’єдналися в комітет
У Санкт-Петербурзі в день похорону депутата Держдуми Галини Старовойтової ленінградське відділення Фронту трудового народу заявило про заснування Берієвського комітету. У його завдання входить підготовка науково-практичної конференції, присвяченої «життю, творчій спадщині й якнайшвидшій реабілітації вірного стража безпеки Батьківщини, талановитого організатора виробництва й батька радянської ядерної зброї Лаврентія Берії». Конференцію намічено на 29 березня 1999 року, в день 100-річчя наркома Берії, що був тривалий час соратником Йосипа Сталіна й мав безпосередній стосунок до сталінських «чисток», жертвами яких стали мільйони людей. Комітет створено в день похорону жінки-депутата невипадково — як зазначають його члени, «від таких, як Старовойтова, Лаврентій Павлович очищав СРСР з особливою старанністю».
Франція висилатиме іммігрантів
Французький прем’єр-міністр Ліонель Жоспен заявив по радіо, що Франція поступово вишле з країни 60 тисяч іммігрантів. Жоспен відхилив пропозицію партнерів по коаліції, зелених і комуністів, надати всім іммігрантам статус постійного проживання, зазначивши, що Франція і так зробила щедрий жест, надавши паспорти 80 тисячам емігрантів. Нині Франція, Італія та Німеччина докладають чимало зусиль, аби зупинити наплив бідних іммігрантів із країн Східної Європи, Азії та Північної Африки. Внаслідок цього напливу у Франції зросло расове напруження, чим скористалися ультраправі партії. Відтак, на думку Жоспена, досягти справжньої європейської інтеграції можна за умови припинення потоку мігрантів.
Радуєва поки не позбавляють волі
Верховний шаріатський суд Чеченської республіки призупинив виконання вироку про позбавлення волі Салмана Радуєва — відомого польового командира й одного з головних опонентів президента республіки Аслана Масхадова. За словами міністра шаріатської держбезпеки Асламбека Арсаєва, суд «бере до уваги слабке здоров’я Радуєва, який отримав важкі поранення під час війни й під час здійсненого проти нього 1996 року терористичного акту». Однак, твердить Арсаєв, його підлеглі здатні в будь-який момент реалізувати вирок суду. Сам Радуєв вирок не визнає, оскільки переконаний у своїй невинності.
Братислава знайшла підтримку в Будапешті
Міністри закордонних справ Угорщини та Словаччини Янош Мартоньї й Едуард Кукан підписали угоду, яка передбачає поліпшення напружених взаємин між сусідами. Мартоньї заявив журналістам: «Ми закрили період суперечок і непорозумінь і тепер відкриваємо нову еру». Він сказав, що Угорщина підтримає Словаччину в її намаганнях приєднатися до ЄС і НАТО. Потеплішання між двома країнами стало можливим після того, як місяць тому до влади в Словаччині прийшов новий уряд, сформований опонентами колишнього прем’єра Владіміра Мечіара. Останній проводив дискримінаційну політику щодо словацьких угорців, яких налічується 550 тисяч.
Колишній аргентинський адмірал викрадав дітей
Аргентинський суддя Марія Сервіні де Кубріа наказала заарештувати й помістити в одиночну камеру відставного адмірала Еміліо Массеру, якого звинувачено у викраденні новонароджених дітей в ув’язнених матерів. Раніше за такий самий злочин було засуджено колишнього голову хунти Хорхе Віделу, під час правління якого зникли безвісти тисячі людей. 73-річному адміралу 1985 року було винесено вирок — довічне ув’язнення за злочини проти людства, проте він відсидів за гратами лише до 1990 року й був звільнений за амністією.
За матеріалами агентств АП та Інтерфакс
№227 26.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№227, (1998)Рубрика
День Планети