Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Планета

26 липня, 00:00

Лукашенко не пускають на Олімпіаду. Мінськ мовчить

Оргкомітет Олімпійських ігор у Лондоні відмовив президентові Білорусі, президентові Національного олімпійського комітету країни Олександрові Лукашенку в акредитації. На сьогодні білоруському президентові та ряду чиновників заборонений в’їзд до країн Європи, оскільки Євросоюз оголосив їх нев’їзними у зв’язку з репресіями проти політичних супротивників і порушенням прав людини. Всього до цього чорного списку входять 243 особи. Про це повідомив у своєму Twitter голова Олімпійського комітету Росії Олександр Жуков. «Президентові НОК Білорусі оргкомітет Олімпіади в Лондоні не дав акредитацію», — написав він. «А як бути з олімпійськими цінностями і традиціями? Кожен школяр знає, що в Греції на час ігор укладалося перемир’я», — намагався недоладно захистити білоруського диктатора російський чиновник. У Мінську поки ніяк не коментують повідомлення про відмову в акредитації глави НОК Білорусії. Пізніше, спілкуючись із трудовим колективом ВАТ «Білоруськалій» на тему майбутньої Олімпіади в Лондоні, Лукашенко сказав: «Олімпійські ігри — це не спорт, а політика. Брудна політика».

Грузія образилася на організаторів Олімпіади

Національний олімпійський комітет Грузії надіслав організаторам Олімпіади-2012 листа з протестом щодо «територіального питання». «Адміністрація Національного олімпійського комітету Грузії надіслала спеціального листа організаторам Олімпіади-2012 в Лондоні з приводу того, що на їхньому сайті грузинські території було згадано як російські», — сказано в повідомленні. Як зазначає УКРІНФОРМ, у заяві наголошується, що на офіційній веб-сторінці Олімпійських ігор в Лондоні (www.london2012.com), де розміщено досьє спортсменів-учасників Олімпіади, місцем народження члена збірною Росії — Бесика Кудухова — вказано: «Південна Осетія», а іншого члена російської збірної — Дениса Царгуша — «Гудаута». Проте в дужках після Південної Осетії та Гудаути приписано слово «Росія». У зв’язку з цим, як відзначають в Олімпійському комітеті, надійшов протест НОК Грузії й було надіслано офіційного листа організаторам змагань. НОК Грузії вимагає, щоб місцем народження вищезазаначених спортсменів було вказано Грузію.

Чавес репрезентував пістолети Симона Болівара

Президент Венесуели Уго Чавес представив співгромадянам пістолети легендарного борця за незалежність Латинської Америки Симона Болівара з нагоди 229-річчя з дня його народження. Окрім цього, Чавес обнародував і цифровий портрет, створений антропологами після того, як вони провели ексгумацію останків Визволителя, які зберігалися в Національному пантеоні. Як пояснила Лурдес Перес, що керувала групою антропологів, портрет Симона Болівара став підсумком тривалої та кропіткої роботи над його останками і відрізняється від його численних зображень, зроблених за життя, тим, що в ньому «повністю відсутній суб’єктивний чинник». Іншими словами, саме таким і був на схилі років національний герой, завдяки якому на карті Латинської Америки з’явилося шість незалежних держав — Болівія, названа на його честь, Венесуела, Колумбія, Панама, Перу й Еквадор.

Путін вимагає перевіряти його їжу на наявність отрути

Кухар, який раніше працював у Володимира Путіна, стверджує, що той доручає кваліфікованим дегустаторам перевіряти кожну страву на наявність отрути. Про це розповів Жіль Брагар — кухар, засновник елітарної асоціації кухарів, які готують для сильних миру цього, повідомляє The Daily Mail. «Володимир Путін велить перевіряти всі страви на наявність отрути кваліфікованим спеціалістам, які гарантують, що страва безпечна», —пише газета. «Слуги-дегустатори існують дотепер, але тільки в Кремлі: там лікар разом із кухарем перевіряють кожну страву», — стверджує Брагар. За словами кухаря, американські президенти теж часто просять «перевірити на безпеку» їхню їжу. Джордж Буш під час поїздки в Лондон доручав двом колишнім агентам ФБР знімати проби з усіх страв, які йому подавали.

Міжетнічні безлади в Індії: понад 30 загиблих

Влада індійського штату Ассам оголосила про загибель щонайменше 32 чоловік у результаті міжетнічних сутичок. Понад 170 тис. індусів були змушені покинути свої домівки через сутички між місцевим населенням і мігрантами-мусульманами з Бангладешу у районах Кокраджхар і Чиранг. Сили правопорядку отримали наказ відкривати вогонь у разі потреби. У районах заворушень також введена комендантська година, на вулицях розміщені військові підрозділи. За словами глави місцевої поліції, «ситуація залишається напруженою, і в штат прибувають додаткові воєнізовані формування». За словами представників поліції, сутички почалися після вбивства чотирьох молодих людей у районі, населеному в основному представниками народності бодо. Після цього інциденту озброєні бодо напали на вихідців із Бангладешу, оскільки, на їх думку, саме вони винні у вбивствах. Потім невідомі стали підпалювати будинки, школи й автомобілі, а також стріляти з автоматів. Залізничний зв’язок між Ассамом і рештою території Індії перервано — раніше місцеві жителі закидали камінням потяг, що проходив, і пошкодили чотири вагони.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати