Коротко / Планета
На виборах у Лівії перемагають ліберали
На виборах до установчих зборів Лівії перемагає коаліція ліберальних партій, повідомляє France 24. За попередніми підсумками підрахунків голосів у великих містах, зокрема у Тріполі і Бенгазі, «Альянс національних сил» веде перед зі значним відривом. «Альянс національних сил досяг значних результатів у всіх великих містах за винятком Місурати. Великого відриву вони досягли у Тріполі та Бенгазі», — заявив лідер партії «Справедливість і Будівництво» Мохаммед Сауан. 7 липня ц.р. у Лівії відбулися вибори 200 депутатів до установчої асамблеї — Загальний національний конгрес (ЗНК). Першочерговим завданням законодавчого органу, що формується, стане написання нової державної конституції. Минулі вибори стали першими в країні після скинення Муаммара Каддафі, який правив Лівією понад 40 років. У ЗНК 80 місць буде надано партійним кандидатам, решта 120 депутатів формально є незалежними.
Уряд Греції дістав схвалення парламенту
Коаліційний уряд Антоніса Самараса дістав підтримку грецьких депутатів у результаті голосування з питання про довіру новосформованому кабінету. Більш як половина депутатів однопалатного парламенту підтримала уряд, який обіцяє одночасно звільнити країну від заходів жорсткої економії бюджету і домовитися з кредиторами. За довіру уряду проголосувало 179 депутатів з 300, тобто всі члени коаліції. Проти висловився 121. До правлячої коаліцію входять правоцентристська партія «Нова демократія», соціалісти з ПАСОК і ліва Демократична партія. Одразу ж після формування коаліції її лідери почали жорстко вимагати від своїх європейських кредиторів змін раніше встановлених умов надання фінансової допомоги. Проте упродовж останніх кількох днів, поставши перед реальною перспективою залишитися без грошей у бюджеті, грецька влада зайняла менш жорстку позицію. Уряд пообіцяв насамперед провести приватизацію і реалізувати структурні реформи, необхідні для відновлення довіри кредиторів
ОБСЄ ухвалила «резолюцію Магнітського»
Парламентська асамблея Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) більшістю голосів ухвалила проект резолюції, що передбачає санкції стосовно російських чиновників, яких пов’язують із загибеллю в московському СІЗО юриста Сергія Магнітського. У резолюції, що має рекомендаційний характер, йдеться, що ОБСЄ закликає держави-учасниці запроваджувати санкції стосовно відповідальних за грубі порушення прав людини осіб. За ухвалення документа під назвою «Законність у Росії: справа Сергія Магнітського» закликав проголосувати його головний автор, колишній голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Жоао Соареш, а також представники Грузії, Латвії, Франції, Норвегії, Нідерландів, Канади. Сенатор Джон Маккейн, який представляє США, також підтримав резолюцію. Тим часом російські парламентарії голосували проти ухвалення цього документа й закликали переписати його текст, який, на їхній погляд, є «поспішним і таким, що грішить необ’єктивними даними».
У Грузії оштрафували компанію опозиційного мільярдера Іванішвілі
Тбіліський міський суд постановив оштрафувати «Бурджі», що належить грузинському мільярдерові Бідзіні Іванішвілі, який останнім часом виступав з активною критикою президента Грузії Михаїла Саакашвілі. Як повідомляє «Інтерфакс», суд визнав компанію винною у порушенні виборчого кодексу і вирішив призначити штраф у розмірі 8 млн 644 тис. 540 ларі, що дорівнює приблизно 6 млн дол. Позов проти компанії «Бурджі» був поданий до суду Державною службою аудиту, яка стверджувала, що компанія купила 2012 року близько 250 автомобілів і передала їх у безплатне користування опозиційній коаліції «Грузинська мрія», лідером якої є Іванішвілі. За словами адвоката відповідача Мераба Барбакадзе, докази невинуватості, представлені «Бурджі», не було взято до розгляду. «Відверта брехня, що «Бурджі» безоплатно передала «Грузинській мрії» в користування автомобілі. Є документи, які свідчать, що за оренду автомобілів «Бурджі» отримувала солідний прибуток, але суд відмовився розглядати подані захистом документи», — заявив Барбакадзе. Адвокат зазначив, що в разі виплати штрафу компанія «Бурджі» стає банкрутом і може припинити діяльність. «Ми неодмінно оскаржимо рішення Тбіліського міськсуду в апеляційному суді», — додав він. Раніше повідомлялося, що служба державного аудиту Грузії наклала арешт на банківські рахунки компанії. У червні суд вирішив оштрафувати Іванішвілі за порушення виборчого кодексу на 75 млн. ларі (46 млн дол.), зокрема за безплатну роздачу кількох десятків тисяч супутникових антен населенню для прийому грузинських опозиційних каналів. Мільярдер відмовляється сплачувати штраф, стверджуючи, що він є незаконним.
Процес над Младічем поновили
У Гаазі в Міжнародному трибуналі по колишній Югославії поновився процес над колишнім командувачем силами боснійських сербів генералом Ратко Младічем. У суді виступає перший свідок, який 1992 року у віці 14 років став, за його словами, очевидцем вбивства близько 150 людей, але сам уцілів. За словами прокурорів, Елведін Пашич своїми очима бачив напад сербських сил на село Грабовіца. Проти 70-річного Младіча висунуто 11 звинувачень у військових злочинах, злочинах проти людяності й геноциді, що відносяться до періоду міжетнічного конфлікту в Боснії 1992—1995 років. Зокрема, Младіча звинувачують у причетності до вбивства понад 8 тис. боснійських мусульман — хлопчиків і чоловіків — після захоплення міста Сребрениця в Боснії у 1995 році. Злочинів подібного масштабу в Європі не було з часів Другої Світової війни. Сербська армія захопила мусульманський анклав на сході Боснії, який повинен був знаходитися під захистом голландських миротворців ООН. Ті виявилися не в змозі зупинити масове вбивство.
Випуск газети №:
№117, (2012)Рубрика
День Планети