Коротко / ПЛАНЕТА
Ющенко попросив у Папи Римського допомоги...
Президент України Віктор Ющенко у Ватикані попросив Папу Римського Бенедикта XVI посприяти створенню в нашій державі Единої помісної православної церкви. «Єдина помісна православна церква в Україні — це та бажана ціль, до якої сьогодні йдуть і багато віруючих, і духовенство всіх провідних православних конфесій», — зазначив В. Ющенко. Під час аудієнції у Папи Римського значної уваги було приділено темі міжконфесійного та міжрелігійного діалогу. На переконання В. Ющенка, Україна наразі може служити прикладом рівнозначного ставлення до всіх церков і конфесій. «У цьому сенсі наша розмова з Його Святістю Бенедиктом ХVІ якраз і фокусувалася на темі християнської єдності, християнського порозуміння, зокрема толерантних міжконфесійних відносин», — зазначив Президент. Співрозмовники також обговорили європейські устремління України та «важливу місію, яку відіграє в цьому процесі Ватикан, його політика». Також Президент висловив подяку Його Святості за підтримку в темі Голодомору 1932—1933 років, за солідарність, виявлену Ватиканом до народу України під час відзначення 75-х роковин цієї трагедії. (Папа Римський Бенедикт XVI 23 листопада, в День вшанування пам’яті жертв Голодомору виголосив звернення українською мовою). Під час зустрічі Президент запросив Понтифіка відвідати Україну з офіційним візитом. В.Ющенко нагадав, що візит в Україну його попередника — Папи Римського Іоанна Павла ІІ був для України знаковим.
Депутатів Європарламенту з липня зрівняють у зарплаті
Депутати Європарламенту з липня цього року отримуватимуть однакову зарплату з коштів бюджету Євросоюзу в сумі 7665,31 євро без вирахування податків, або «чистими» — 5963,33 євро, повідомила радіостанція «Контакт». У цей час зарплата членам Європарламенту виплачується з їхніх національних бюджетів, за ставками, визначеними місцевим законодавством. Це викликає різке невдоволення у депутатів із східноєвропейських країн-членів ЄС. Для порівняння, місячна зарплата члена Європарламенту від Італії становить близько 12 тисяч євро, тоді як у колеги з Болгарії — менш як за одну тисячу. Інформація про зрівнювання зарплат депутатів Європарламенту, яких нараховується 785, з’явилася напередодні майбутніх 7 червня виборів до Асамблеї. Роздратування в європейських платників податків раніше вже викликали повідомлення ЗМІ про ухвалу спорудити для «європарламентаріїв» новий фітнес-центр вартістю 9,5 млн. євро, а також про нецільове використання рядом депутатів коштів бюджету ЄС при оплаті праці своїх помічників і часті переїзди народних обранців. Раз на місяць вони, як і персонал Європарламенту, виїжджають зі штаб-квартири в Брюсселі на сесію до Страсбурга. Прихильники скликання всіх засідань Асамблеї виключно в бельгійській столиці стверджують, що це дозволить бюджету ЄС щорічно заощаджувати до 200 млн. євро.
Обама вважає США моделлю для мусульманського світу
США можуть бути «ролевою моделлю» для мусульманського світу. Про це в інтерв’ю BBC заявив американський президент Барак Обама напередодні свого турне країнами арабського Сходу та Європи. Він висловив надію на те, що його візит покладе початок новим відносинам між США та мусульманським миром. «Демократія, верховенство закону, свобода слова є не західними, а універсальними загальнолюдськими цінностями,» — заявив Обама. За його словами, у деяких країнах Близького Сходу питання про права людини, безсумнівно, стоїть доволі гостро, однак є «універсальні принципи, які ці країни можуть прийняти як частину своєї національної ідентичності». «Я вбачаю небезпеку в тому випадку, коли уряд Сполучених Штатів або будь-якої іншої країни вважає, що можна просто взяти й нав’язати свої цінності іншій країні, з абсолютно відмінною історією та культурою», — додав президент. Обама заявив, що, закликаючи до дотримання загальнолюдських цінностей, США мають, насамперед, самі бути зразком такого дотримання.
Армія Пакистану звільнила заручників талібів
Пакистанська армія звільнила групу захоплених талібами курсантів і їхніх учителів. Усіх заручників, захоплених талібами у провінції Північний Вазиристан на північному заході Пакистану, звільнено, повідомила влада країни. Напад стався 1 червня, коли курсанти їхали в колоні на автобусах. Їх супроводжували родичі й учителі, які також опинилися в заручниках. За даними представника армії генерал-майора Атар Аббаса, армійські підрозділи зав’язали бій із талібами, коли ті перевозили бранців до Південного Вазиристану. Представник армії заявив, що було звільнено 80 школярів і вчителів. Офіційні особи в Пакистані підозрюють, що сили талібів намагаються відвернути увагу від боїв, що тривають північніше від місця, де стався інцидент. Пакистанська армія встановила контроль над головним містом долини Сват — головним осередком талібів Мінгорою, повідомляє Бі-Бі-Сі. AFP передає про звільнення 1 червня й іншого ключового міста долини — Чарбах. На думку міністра оборони Пакистану Сайєда Атара Алі, залишилося «від п’яти до десяти відсотків роботи», за три дні з талібами в долині буде покінчено. Тим часом генерал-майор Аббас не так упевнений у близькому закінченні конфлікту, він вважає, що «Сват займе трохи більше часу». За словами влади, від початку операції близько півтора місяці тому загинуло понад 1 200 бойовиків і близько 90 військовослужбовців. З моменту початку наступу урядових військ близько місяця тому понад 2,4 млн. осіб залишили свої будинки.
Випуск газети №:
№92, (2009)Рубрика
День Планети