Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

15 липня, 00:00

Середземноморський союз: співробітництво колишніх ворогів

Учора в Парижі пройшов установчий саміт Середземноморського союзу. Ініціатором створення нової організації став президент Франції Ніколя Саркозі, який вважає зустріч за одним столом лідерів країн, які були довгі роки суперниками і навіть ворогами, головною «дипломатичною подією» французького головування в Євросоюзі, яке розпочалося 1 липня. «Майбутнє Європи на півдні», — наголошує Саркозі. До складу союзу увійшли 27 країн-членів ЄС і ряд країн Середземномор’я та прилеглих регіонів: Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Марокко, Мавританія, Сирія, Туніс, Туреччина, Албанія, Хорватія, Боснія та Герцеговина, Чорногорія, Монако, а також Палестинська автономія. Населення країн-членів нової організації перевищує 760 млн. осіб. Діяльність Середземноморського союзу ґрунтуватиметься на засадах рівноправності країн півночі та півдня регіону, і направлена на реалізацію конкретних проектів. Серед пілотних проектів нової організації — розвиток сонячної енергетики, очищення Середземного моря та створення морських швидкісних шляхів. Члени Середземноморського союзу домовилися також про спільну роботу над створенням у близькосхідному регіоні зони, вільної від зброї масової поразки.

Обама проти виключення Росії з G8

Кандидат у президенти США від демократичної партії Барак Обама висловився проти виключення Росії з «Групи восьми» (G8). «Це було б помилкою», — заявив сенатор в ефірі телеканалу СNN, коли його попросили прокоментувати заяву сенатора-республіканця Джона Маккейна про необхідність виключити Росію зі співтовариства індустріально розвинених країн. «Якщо ми маємо намір щось зробити з поширенням ядерної зброї, а цю тему я вважаю так само важливою, як і всі інші, нам необхідно залучити до участі Росію», — зазначив Обама. Зі слів сенатора-демократа, на території колишнього Радянського Союзу знаходиться велика кількість радіоактивних матеріалів та ряд технологічного ноу-хау, яке раніше було за «залізною завісою», й без співпраці з Росією зусилля США у сфері нерозповсюдження будуть значно послаблені. Кандидат у президенти США сенатор Джон Маккейн раніше висловлювався за виключення Росії з числа країн «Великої вісімки» як покарання за обмеження політичних свобод, що відбуваються в Росії.

Французи пригадали Бастилію

Учора у Франції відзначили головне національне свято — День взяття Бастилії. З нагоди національного свята на Єлисейських полях пройшов традиційний парад. Зокрема, вперше парад відкрили підрозділи «блакитних касок» ООН. У повітряному параді взяли участь більше ніж 60 літаків та вертольотів. Уперше над Парижем з’явилися МіГи з нових країн-членів Євросоюзу. Військовий марш завершився парашутним десантом. Десантники з французьким «триколором» приземлилися на Площу Згоди прямо перед трибуною для почесних гостей. У святкуванні взяли участь вищі посадові особи Франції за винятком прем’єр- міністра Франсуа Фійона — він хворий, а також колишнього президента Жака Ширака, який не пояснив причину своєї неучасті. Останніми роками національні урочистості супроводжуються масовим безладдям, підпалами й арештами. У переддень святкування невідомі спалили майже 300 автомобілів, повідомило агентство «Франс Прес». Минулого року в ніч з 13 на 14 липня у Франції було спалено 266 автомобілів та заарештовано 100 осіб. Нагадаємо, що 14 липня 1789 року була захоплена в’язниця- фортеця Бастилія, яка символізувала монархічний режим. Взяття Бастилії ознаменувало початок Великої Французької Революції.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати