Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

15 грудня, 00:00

НАТО не має наміру виводити війська з Афганістану

У Афганістані є ознаки поліпшення ситуації, одначе НАТО в найближчій перспективі не виведе свої війська з країни, заявив у п’ятницю на прес-конференції в Токіо Генеральний секретар Альянсу Яап де Хооп Схеффер. Він прибув до Японії для зустрічі з керівництвом країни, в тому числі — з прем’єр-міністром Ясуо Фукудою. «Я запевняю, що нині відбувається відновлення та розвиток країни, — сказав він. — Давайте не розглядатимемо ситуацію лише в похмурих тонах через вибухи на автошляхах, які влаштовує «Талібан», — сказав Яап де Хооп Схеффер. «Одначе, — додав він, — Афганістан — це не те зобов’язання, яке було взято терміном на два- три роки. Розвиток цієї країни зажадає зміни покоління або кількох поколінь». Яап де Хооп Схеффер відзначив зростаючу та змінну роль Північноатлантичного альянсу в сучасному світі. «Десять років тому неможливо було уявити собі війська НАТО в горах Гіндукуш, — сказав він. — НАТО туди покликали, й Альянс відповів на цей заклик». У Афганістані зараз перебувають близько 26 тис. військовослужбовців Альянсу, не рахуючи контингенту США, до складу яких входить приблизно така ж кількість солдатiв і офіцерів.

ООН розв’язала суперечку Нікарагуа та Колумбії щодо трьох островів

Міжнародний суд ООН ухвалив рішення щодо територіальної суперечки відносно трьох островів у Карибському морі між Нікарагуа та Колумбією на користь останньої. У підтримку такого вердикту проголосувала переважна більшість складу суду. Суд ООН мотивував своє рішення тим, що острови Провіденсія, Сан-Андрес і Санта-Каталіна визначені як колумбійські у двосторонньому договорі, укладеному 1928 року. «Вони (судді) наголосили, що це питання було вирішено в угоді між двома сторонами, яке Нікарагуа не оскаржувала протягом 50 років після його підписання. Ця країна жодного разу не заявила про те, що вважає її (угоду) недійсною або що вона підписана в порушення її конституційних норм і під міжнародним тиском. Судді наголосили, що, навпаки, влада Нікарагуа діяла відповідно до положень договору 1928 року», — повідомляє Центр новин ООН. У грудні 2001 року Нікарагуа представила заяву в Міжнародний суд ООН щодо судового розгляду проти Колумбії в зв’язку зі суперечкою «щодо прав на територію та делімітації морського кордону» в західній частині Карибського басейну. Нікарагуа просила суд оголосити, що вона володіє суверенітетом над Провіденсією, Сан- Андрес і Санта-Каталіною, а також над трьома розташованими на них банками — «Ронкадор», «Серрана» та «Кіта-Суеньо».

Лукашенко здивований ажіотажем

Президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив здивування щодо ажіотажу навколо візиту в Мінськ президента Росії Володимира Путіна. «Нічого надзвичайного у візиті російського президента в Мінськ немає», — заявив Лукашенко вчора на зустрічі з Путіним у Мінську. Як зазначив білоруський лідер, «той ажіотаж, який викликав візит Путіна на Заході — дивний». «Немає ніякої підоснови в цьому візиті», — підкреслив Лукашенко. «Для мене дуже дивно, що і в Росії, й в Білорусі висловлювалися великі прогнози щодо офіційного вашого візиту в Білорусь», — зауважив білоруський президент. «Ми як друзі союзної держави часто зустрічаємося разом, і я був би здивований, якби ви не прибули в Мінськ з офіційним візитом», — підкреслив О. Лукашенко. Він повідомив, що на Вищій держраді союзної держави належить обговорити 12 питань. «Я переконаний, що ми домовимося щодо всіх питань», — зазначив білоруський президент. За його словами, планується обговорювати всі питання, починаючи від спільних проблем оборони до економіки. «Білоруська сторона готова до обговорення щодо всіх питань», — заявив Лукашенко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати