Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

11 грудня, 00:00

Албанці Косова готуються до незалежності

Лідери албанської більшості Косова заявили, що вже з понеділка, коли закінчується термін переговорів щодо статусу цієї території, вони візьмуться до процесу проголошення незалежності від Сербії. Тим часом міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що країни, які визнають незалежність Косова без згоди ООН, порушать міжнародне право і викличуть «ланцюгову реакцію» в інших регіонах світу. За словами Скендера Хісені, який представляє делегацію косовських албанців на переговорах із Сербією за посередництва трійки Росія—ЄС—США, переговори з західними країнами про визнання незалежності Косова почнуться негайно. Косовські албанці вважають, що відтепер мають право проголосити незалежність в односторонньому порядку, і переговори спрямовані на те, щоб домогтися гарантій визнання такої односторонньої декларації. Хісені сказав, що албанці розраховують завершити всі процедури оформлення незалежності Косова «набагато раніше травня».

Польща планує менш ніж за рік вивести війська з Іраку

Польща планує вивести свої війська з Іраку до жовтня 2008 р., заявив польський міністр оборони Богдан Кліх. «Я підготував пропозицію президенту, що обмежує перебування польського контингенту в Іраку жовтнем 2008 року», — сказав на засіданні парламентського комітету з оборони Б. Кліх, якого вчора цитувала «Газета виборча». «До цієї миті наші війська покинуть Ірак», — підкреслив міністр. Проте це рішення може набрати чинності лише за умови схвалення його президентом Польщі Лєхом Качиньським, який виступає проти виведення військ з Іраку. Наразі в цій країні перебуває близько 900 польських військових.

Свобода слова не дуже хвилює росіян

Згідно з соціологічним опитуванням, проведеним компанією GlobeScan Incorporated на замовлення Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі що відзначає 75-річний ювілей, більшість росіян ставить стабільність вище за свободу слова. У рамках дослідження, присвяченого свободі ЗМІ, було опитано понад 11 тисяч громадян Бразилії, Великої Британії, Венесуели, Німеччини, Єгипту, Індії, Кенії, Мексики, Нігерії, ОАЕ, Росії, Сінгапуру, США і ПАР. Погляди росіян на свободу ЗМІ відрізняються від поглядів мешканців країн Західної Європи і наближаються до думок, висловлених в Азії. Росія — одна з трьох країн, громадяни якої визнали стабільність важливішою, ніж свобода слова. 47% росіян вважають, що стабільність має більшу цінність, аніж свобода слова. 46% опитаних росіян вважає, що ЗМІ Росії вільні значною мірою (в світі цей показник становив 56%). Лише 18% росіян визнають, що свобода слова у країні знаходиться на низькому рівні. Автори дослідження вказують, що росіяни загалом не схильні висловлювати твердих поглядів на тему свободи преси. Росіян непокоїть якість ЗМІ, що належать приватним особам.

Лукашенко та Чавес домовилися про спільне видобування нафти

Під час офіційного візиту білоруського президента Олександра Лукашенка до Венесуели було створено спільне підприємство з видобування нафти, пише «Время новостей». «Таких подарунків для нашої країни ще ніхто не робив», — заявив Лукашенко в Каракасі на церемонії відкриття підприємства. Білоруський президент неодноразово звертався до Москви з проханням про участь Білорусії в розробці російських родовищ. Але сторони так і не змогли домовитися. Цілком можливо, що співпраця з Венесуелою стане козирем у руках Мінська під час переговорів про поставку енергоресурсів із Москвою. Це питання стане однією з тем під час візиту Володимира Путіна до Мінська. Спільне підприємство Білорусії та Венесуели розпочне видобування 1 січня 2008 року. Очікувані об’єми видобутку — один мільйон тонн. Білоруський віце-прем’єр Володимир Семашко сподівається, що до кінця 2009 року ця цифра збільшиться вдвічі, а за сім років зросте до семи мільйонів тонн. Частка Мінська в підприємстві — 40%, частка Каракаса — 60%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати