Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

01 грудня, 00:00

Україна і Росія узгодили серединну лінію в Азовському морі

Делегації України та Російської Федерації в ході чергового раунду переговорів щодо розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки, які проходили 28—29 листопада, узгодили проходження серединної лінії в Азовському морі. Про це вчора повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України. Делегації також доручили експертам узгодити проект лінії розмежування територіальних морів, континентального шельфу й виняткових економічних зон у Чорному морі й нанести її на карту-схему. Крім того, сторони обговорили деякі аспекти підготовки двосторонніх угод, які регулюватимуть питання судноплавства, рибальства та захисту морського середовища й екологічної безпеки в Азовському та Чорному морях і Керченській протоці. За результатами переговорів глави делегацій двох країн підписали відповідний протокол.

Транспортна «чорна п’ятниця» в Італії

Через загальнонаціональний страйк транспортників Італія вчора була практично паралізована. На лінії не вийшли ні автобуси, ні трамваї, ні поїзди метро. Були припиненi заняття у багатьох університетах, оскільки студенти не можуть до них дістатися. Не отримували необхідних товарів магазини та підприємства: вантажники також залишилися в гаражах. Не вийшли на траси навіть машини швидкої технічної допомоги. В Італії день загальнонаціонального страйку на транспорті оголосили «чорною п’ятницею». Лідери профспілок транспортників заявляють, що ця акція протесту викликана не лише скороченням інвестицій з боку уряду в транспортний сектор, але й постійними відстрочками розв’язання питань стосовно продовження трудових контрактів і підвищення заробітної плати. «Виниклі вузли розв’язати не вдалося. Більш того, тепер домовитися буде ще складніше», — заявили лідери профспілок транспортників. Вони стверджують, що не мають наміру відмовлятися від своїх вимог і наполягають на тому, щоб уряд терміново розробив «політику, яка повинна бути спрямованою на розвиток усього транспортного сектору».

Падіння довіри до Саркозі

Довіра французів до свого президента Ніколя Саркозі різко похитнулася, свідчать опитування громадської думки. Лише за останній місяць його рейтинг знизився на чотири пункти, вперше після виборів упавши нижче ніж на 50%, — зараз президента підтримують 49% французів. З вересня його популярність упала на 15 пунктів. Відсоток людей, якi висловили недовіру Саркозі, підвищився за останній місяць із 42 до 49%. 87% опитаних вважають, що президент робить недостатньо для подолання інфляції, а 73% незадоволені заходами боротьби з безробіттям. Окрім того, людей непокоять страйки працівників транспорту і вуличні заворушення, що періодично спалахують. Багато хто каже, що почав сумніватися, чи спроможний новий президент урегулювати ситуацію. Саркозі в інтерв’ю французькому телебаченню попросив своїх виборців не втрачати віри в нього: «Я не здаю своїх позицій. Я очолив країну всього півроку тому. Це початок шляху». Президент запевнив, що його уряд у найкоротші строки займеться змінами в бідних паризьких передмістях, де спалахнули останні заворушення. Саркозі сказав, що багатоденний страйк працівників транспорту, який недавно закінчився, ще раз показав, наскільки необхідне проведення жорстких реформ у цьому й інших секторах. Однак, за словами аналітиків, бюджет, що перебуває у розпорядженні президента, дуже малий, і для виконання всіх узятих зобов’язань в уряду може просто не вистачити грошей.

Студенти проти реформ Чавеса

Тисячі венесуельців вийшли вчора на мітинг у столиці Венесуели, організований студентами напередодні наміченого на неділю референдуму про реформи президента Уго Чавеса. Люди, якi зібралися в центрі столиці, виступають проти проведення намічених урядом перетворень, особливо — проти скасування конституційного положення про обмеження кількості термінів переобрання президента. Критики Чавеса звинувачують його в узурпації влади, а прихильники наполягають на тому, що реформи допоможуть зміцнити демократію у Венесуелі. Серед іншого, Чавес пропонує скоротити робочий день до шестигодинного і оголосити 16 років віком, який дає право на участь у виборах, замість 18, як це було раніше. Студенти — організатори мітингу в Каракасі — заявляють, що зроблять все можливе, щоб не допустити недільного референдуму. «Ми не хочемо, щоб наша країна стала ізгоєм, а суспільство розкололося», — сказав в інтерв’ю місцевій телекомпанії один з організаторів акції Сталін Гонсалес. Учасники протестів вимагають хоча б відкласти проведення референдуму на більш пізній термін, щоб у людей був час ретельно вивчити плани і цілі уряду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати