Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

10 листопада, 00:00

Брюссель похвалив Мінськ

Європейський союз уперше за останні роки похвалив реакцію влади Білорусі на масові виступи опозиції. У заяві ЄС зазначено, що міліція відмовилася від застосування сили до демонстрантів 14 жовтня і 4 листопада. «Місцеве представництво ЄС із задоволенням відзначає деякий позитивний рух білоруської сторони, що виявився в повазі права на збори під час соціального маршу 4 листопада, услід за прикладом «Європейського маршу», — зазначається в повідомленні посольства Словаччини в Білорусі, яке представляє головуючу в ЄС Португалію. Раніше ЄС попередив, що відношення влади Мінська до акцій опозиції може стати тестом готовності білоруської влади на початку діалогу із Заходом. Євросоюз ставить умовою негайні ліберальні реформи й звільнення політв’язнів, наявність яких Білорусь заперечує.

Бхутто замкнули вдома

Пакистанська поліція не дозволила колишньому прем’єр-міністру Беназір Бхутто вийти з будинку. Посилені наряди при підтримці бронетехніки оточили будинок Бхутто за кілька годин до початку маніфестації її прихильників. Поліція стверджує, що прагне захистити Бхутто, якій президент Первез Мушарраф у жовтні дозволив повернутися на батьківщину після восьмирічного вигнання. Бхутто трохи не підірвали першого ж дня: її кортеж атакував смертник, внаслідок чого загинули 139 осіб. Мітинги й демонстрації нині заборонені у зв’язку з введенням у Пакистані надзвичайного стану. Крім того, надходили попередження про те, що на мітингу прихильників Бхутто можуть бути взірвані бомби. Раніше пакистанський президент заявив, що вибори в країні відбудуться до 15 лютого. Однак Бхутто назвала заяви Мушаррафа розпливчатими й зажадала конкретних термінів, а також відмови президента від посади головнокомандуючого армією. «Ми хочемо, щоб він зняв свою форму до 15 листопада», — заявила вона.

Король Бельгії закликав до діалогу

Король бельгійців Альберт II закликав фламандців і франкофонів — два основних мовних співтовариства Бельгії — вести діалог із метою проведення зваженої реформи керівних інститутів федеративної держави. Після виборів, які пройшли ще в червні, фламандські і франкофонські партії, що перемогли на них, досі безуспішно намагаються домовитися про формування федерального уряду. Криза посилилася минулої середи, коли фламандські депутати федерального парламенту застосували «силовий прийом»: проголосували за законопроект про розділення двомовного виборчого округу Брюсель-Халле-Вілворде. Альберт II доручить лідерам обох палат парламенту створити рамки для діалогу. Напередодні король прийняв Верба Летерма і доручив йому продовжувати спроби сформувати уряд. Поки поточне управління країною продовжує здійснювати Гі Верхофстадт, який очолював коаліцію лібералів і соціалістів, що правила до червневих виборів. Однак найближчим часом уряду належить прийняти бюджет на майбутній рік, на що в технічного кабінету міністрів мандату немає.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати