Коротко / ПЛАНЕТА
Саакашвілі готовий до особистої зустрічі з Багапшем
Тбілісі «готовий до проведення зустрічі президента Грузії Михаїла Саакашвілі з де-факто головою Абхазії Сергієм Багапшем». З такою заявою виступив держміністр Грузії з урегулювання конфліктів Мераб Антадзе. За його словами, потрібно ретельно підготуватися до неї, заздалегідь «обговорити й підготувати певні позиції сторін і тільки після цього буде сенс проводити зустріч Саакашвілі — Багапш». Тим часом напередодні й сам президент Абхазії Сергій Багапш заявив у Сухумі, що готовий до прямих переговорів з грузинським керівництвом, однак тільки на умовах взаємної довіри. Раніше, в січні, замголови МВС Грузії Катерина Згуладзе, виступаючи в грузинській місії в ООН, заявила, що Тбілісі готовий розпочати мирні переговори з Абхазією без яких- небудь попередніх умов.
ФСБ перевірятиме іноземних інвесторів
У Росії іноземних інвесторів зобов’яжуть отримувати згоду ФСБ на участь у роботі стратегічних компаній. Такий законопроект ухвалив уряд Росії. У той же день на колегії ФСБ президент Росії Володимир Путін заявив про те, що «діловий клімат у країні повинен бути надійно захищений від корупції, від злочинів у сфері економіки». Якщо законопроект набере чинності, іноземних інвесторів зобов’яжуть отримувати дозвіл у разі придбання контрольного пакету акцій компаній приблизно в 40 галузях. «Ми повинні надіслати сигнал, які галузі відкриті, а в які можна входити тільки відповідно до правил», — заявив перший віце-прем’єр Дмитро Медведєв. Як зазначають спостерігачі, очікується, що будуть встановлені жорсткі обмеження щодо інвестування іноземців у видобуток газу, нафти, золота й міді в Росії. За словами прем’єр-міністра Росії Михайла Фрадкова, нові законопроекти не опускають залізну завісу перед зарубіжними інвесторами, а направлені на захист національних інтересів країни.
Європарламент «визначився з горілкою»
Європейський парламент запропонував компромісне рішення в дискусії про те, що можна й що не можна називати горілкою. Польща й Литва, країни, в яких горілка виготовляється вже давно, наполягають на тому, щоб у цю категорію попадали тільки напої, виготовлені з використанням картоплі, зерна або патоки. Однак інші країни Євросоюзу, в яких горілку женуть із інших інгредієнтів, зокрема, цукрового буряка й цитрусових, виступають за ширше тлумачення цього слова. Комітет Європарламенту з захисту навколишнього середовища запропонував називати горілкою напій, воготовлений з традиційних інгредієнтів (картоплі, зерна й патоки). На пляшках із рідиною, отриманою з інших матеріалів, будуть етикетки попереджаю про це споживача; крім того, цей напій буде називатися «змішана горілка».
В Іраку в день скорботи вбито 84 особи
84 особи загинули й понад 190 отримали поранення внаслідок чергового спалаху міжконфесійного насильства в Іраку. Екстремісти приурочили свої вилазки до дня скорботи по імаму Хусейну, внуку пророка Мухаммеда, що відмічається шиїтами. 25 мінометних снарядів розірвалися ввечері в сунітському кварталі столиці Ель-Азамія. Протягом дня кілька атак в Іраку були направлені проти шиїтів. У населеному пункті Балад-Руз смертник вибухнув у натовпі, що зібрався в мечеті шиїтів, загинуло 25 осіб, 59 отримали поранення. Вибух бомби в місті Ханакін, розташованому на північному сході від Багдада, забрав життя 15 осіб, поранено 40. У Рамаді — адміністративному центрі сунітської провінції Анбар — підірвано заміновану вантажівку поруч із поліцейською дільницею. Уникнути ще більшого числа жертв допомогли підвищені заходи безпеки іракської влади, прийняті напередодні траурних заходів шиїтів. Запобігти нападам у Багдаді, Кербелі й Ен-Наджафі були покликані близько 11 тисяч іракських військовослужбовців і поліцейських.
Каддафі вимагає для Африки місце в РБ ООН
Лівійський лідер Муамар Каддафі захотів надати Африці статус постійного члена при Раді Безпеки ООН. З такою заявою Каддафі виступив на заключному засіданні восьмого чергового самміту Африканського союзу, що проходив у столиці Ефіопії Аддис-Абебі. «Ми — об’єднані нації, ми — представники 53 африканських держав. Якщо ми дійсно будемо єдині, то станемо найсерйознішою силою в ООН», — заявив Каддафі. Країни Африки протягом багатьох місяців домагаються реформування складу РБ ООН, куди нині входять усього п’ять постійних членів: Росія, США, Велика Британія, Франція й Китай.
Випуск газети №:
№17, (2007)Рубрика
День Планети