Лазер проти «Катюші»: хто кого?
Iзраїль постійно потерпає від ударів знаменитих «Катюш», що перебувають на озброєнні ісламського руху Хезбола, який базується на півдні Лівану. Позавчора і вчора бойовики цього руху піддавали обстрілу ізраїльське місто Шмона, що за кілька кілометрів від ліванського кордону в так званій «зоні безпеки», мета якої — захистити розташовані неподалік ізраїльські міста й села. У відповідь на удари Хезболи Ізраїль відповів авіарейдами по базах ісламських бойовиків.
Однак, схоже, такий стан справ не задовольняє ізраїльську владу. Єрусалим вирішив раз і назавжди позбутися «реактивної» загрози з боку своїх вічних противників. Представник міністерства оборони Ізраїлю Ден Вайнрайх заявив, що після виведення ізраїльських військ із Південного Лівану Єрусалим захищатиме свою територію за допомогою потужних лазерів. І це — не фантастика. Днями в американському штаті Нью-Мехіко було випробувано систему лазерної протиракетної оборони вартістю $250 млн. Щоправда, поки що на нерухомій мішені. Цю систему на замовлення ізраїльської та американської армій розробила каліфорнійська фірма TRW. За словами американського генерала Джона Костелло, який був присутнім на випробуваннях, цього місяця планується випробувати лазер проти рухомого реактивного снаряда «Катюші». Якщо випробування будуть успішними, то лазерну систему буде відправлено до Ізраїлю, де вона пройде подальші випробування, так би мовити, в польових умовах. Це буде перша дуель між розробленою під час другої світової війни радянськими конструкторами ракетною установкою «Катюша» та новітньою лазерною системою.
Хоча новітня зброя ще не пройшла перевірки у справжньому бою, генерал Костелло прогнозує їй величезний успіх. Він стверджує, що за п’ять років розроблена лазерна система зробить справжню революцію у воєнному мистецтві. Вона, по суті, стане щитом проти ракет, реактивних снарядів та іншої артилерійської зброї. Щоправда, за гарної погоди. Для того, щоб ця система спрацьовувала за будь-якої погоди, необхідно провести спеціальні експерименти. Цілком очевидно, що успішні випробування лазерної зброї в польових умовах стануть бальзамом на душу для прихильників розробки ядерної парасольки.