Литовський варiант
стимулював Кiнаха до визначеностiЯк повідомила «Дню» прес-секретар прем’єр-міністра Литви Альгірдаса Бразаускаса пані Няміра Пумпріцкайте , Бразаускас заявив про готовність Литви поділитися з Україною досвідом на шляху інтеграції в ЄС, оскільки Вільнюс вже пройшов усі його етапи. «Альгірдас Бразаускас підтримав прагнення України стати асоційованим членом ЄС 2007 року та отримати повноправне членство 2010—2011 року», — с казала Няміра Пумпріцкайте, зазначивши, що про інші дати отримання Україною асоціації та вступу до Євросоюзу не йшлося. Таким чином, Литва не приєдналася до заяви президента Польщі Олександра Квасьневського, який минулого тижня погодився із українським міністром закордонних справ Анатолієм Зленком щодо надання Україні асоціації одночасно зі вступом Польщі до ЄС, тобто 2004 року. (Вочевидь, заяву Анатолія Кінаха про асоціацію 2007 року можна розцінювати як свідчення того, що в Києві досі не визначилися з конкретним графіком щодо євроінтеграційного просування).
Однак, попри невизначеність з датами, тристороння співпраця Литви, України та Польщі в контексті їх європейської інтеграції розвиватиметься. Під час візиту Анатолія Кінаха до Вільнюса йшлося про втілення ініціативи президента Литви Валдаса Адамкуса провести спеціальний форум за участю представників трьох країн, на якому мають обговорюватися питання поглиблення співпраці на тлі розширення ЄС.
Якщо для України є цікавим литовський досвід, зокрема, в здійсненні економічних реформ, адаптації законодавства до стандартів ЄС, то Вільнюсу Київ пропонує скористатися українським досвідом при закритті Ігналінської АЕС, чого вимагає Європейський Союз не пізніше 2009 року. Проблеми литовської Ігналіни та нашої Чорнобильської атомної дуже схожі. У Литві також є аналог нашого Славутича — містечко-супутник Ігналіни Вісагінас, де мешкають біля 35 тисяч чоловік. Майже всі вони є громадянами Литви, однак більшість не володіє литовською мовою, що створить чималі труднощі при їх новому працевлаштуванні. (Переважно російськомовне населення українського Славутича такої проблеми майже не відчуло). Вільнюс та Брюссель уже узгодили, що перший блок Ігналіни має бути зупинено 2005 року. Закрити станцію за власний рахунок Литва не готова і наполягає, аби в бюджеті ЄС на закриття Ігналіни було вписано кошти окремим рядком, повідомила «Дню» Няміра Пумпріцкайте. Дата остаточного закриття станції ще не визначена. Анатолій Кінах також запропонував Литві досвід України у «зберіганні відпрацьованого ядерного палива». Пані Пумпріцкайте особливо наголосила на тому, що йдеться саме про досвід, а не про перспективи відправки в Україну литовських ядерних відходів.
Україна займає одне з провідних місць у транзиті вантажів через Литву. Тому Анатолій Кінах та Альгірдас Бразаускас домовилися про створення спеціальної робочої групи з поглиблення двостороннього співробітництва у використанні європейського транспортного коридору №9, що пролягає територією обох країн.
Також було підписано угоди між Міністерством аграрної політики України й Міністерством сільського господарства Литви, між міністерствами освіти обох країн та меморандум про співпрацю між Міністерством праці та соціальної політики України і Литовською біржею праці на 2002—2005 роки. Угода між міністерствами освіти України та Литви передбачає, зокрема, сприяння 36 тисячам українців, що живуть у Литві, та приблизно 11 тисячам литовців, що проживають в Україні, у вивченні їхнiх рідних мов. У цьому питанні сторони, звичайно, легко дійшли згоди, адже Україна пишається тим, що впродовж років незалежності нашої держави було збережено мирні стосунки між представниками різних національностей, що живуть в нашій державі, а Литва є єдиною балтійською країною, що уникнула свого часу конфлікту довкола прав росіян.