Перейти до основного вмісту

МВФ також помиляється

21 січня, 00:00

Зокрема, як повідомляє АП, керівництво фонду, надаючи потерпілим «азійським тиграм» багатомільярдні пакети допомоги, погано розрахувало наслідки запровадження жорстких заходів, спрямованих на подолання кризи. В результаті було недооцінено обсяг державних видатків, необхідних для пом’якшення удару. В деяких випадках МВФ дозволив ураженим кризою країнам вийти за межі обумовленого дефіциту бюджету.

Директор департаменту МВФ з питань розвитку Джон Бурмен заявив, що азійської кризи «можна було б уникнути при запровадженні інших заходів». Зокрема уряди Таїланду, Південної Кореї та Індонезії мали запобігти обвалові національної валюти, підвищивши відсоткові ставки, чого вони, стверджує Бурмен, негайно не зробили. МВФ твердо переконаний у правильності рецепту підвищення відсоткових ставок. Інакше в «зараженій» кризою країні дорожчає імпорт та виникає гіперінфляція.

До речі, саме за таким рецептом останнім часом діє Бразилія, яка, девальвувавши реал на 8 відсотків, підвищила процентні ставки до 29, а вчора й до 32 відсотків. Разом з тим автори доповіді частково перекладають вину за виникнення фінансової кризи на міжнародних інвесторів, які позичають за дуже високі проценти гроші країнам, що розвиваються. А потім за перших ознак біди швидко забирають їх. Так було і в Південно-Східній Азії, затим в Росії, а нещодавно й у Бразилії.

На думку Бурмена, МВФ має знайти спосіб, як залучити банки і приватних інвесторів до відновлення економік потерпілих країн. Тим часом відомі фінансисти, зокрема й Джордж Сорос, пропонують реформувати МВФ і СБ в єдиний світовий центральний банк, який прогнозуватиме розвиток подій і гаситиме кризу, до того, як вона започаткувалася.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати