На двох болгар припадає одна шкарпетка
Щорічно Болгарія втрачає десятки тисяч доларів через незаконну торгівлю дешевими та низькоякісними шкарпетками, що переважно ввозяться до країни нелегально. Згідно з результатами соціологічного дослідження, споживчий ринок потребує близько 80 млн. пар шкарпеток, в той час, як одинадцять великих державних компаній виробляють лише 20 млн. Це свідчить про те, що за період з січня 1997-го по квітень цього року кожен болгарин щомісяця міг купити лише половину шкарпетки. Втім, така цифра не відповідає дійсності, адже торгівля цими виробами процвітає, і всі жителі країни більш-менш шкарпетками та панчохами забезпечені.
Детальне розслідування виявило численні порушення правил провозу товарів через митні пункти на кордоні країни. Так, замість дозволених 25 кілограмів упакованих шкарпеток провозилося 81, а їхня реальна ціна замість задекларованих двадцяти центів становила півдолара. Такі махінації дозволяють зекономити дрібним підприємцям астрономічні суми. В результаті страждає і вітчизняний виробник, і сам покупець — дешеві шкарпетки й панчохи псуються на другий-третій раз після вдягання. Основні місця нелегального надходження виробів — порт Бургас та перепускний пункт «Капітан Андрєєв».
Союз шкарпеткових виробників Болгарії, як ініціатор розслідування, має представити на розгляд Національних зборів країни свої пропозиції щодо забезпечення захисту споживача.