Нагiрний Карабах «переговорюють» у Флоридi
Вперше за всю історію переговорів стратегічний партнер і союзник Сполучених Штатів — Туреччина — заявила про відкриту підтримку Азербайджану, проте, при збереженні нормальних стосунків з Вірменією.
На думку Пауелла, сторони не могли досягнути мирної угоди внаслідок відсутності міжнародних миротворчих сил в регіоні — з одного боку, і постійним напруженням та відсутністю мирної згоди між лідерами двох держав, що підштовхнуло світову спільноту до знаходження максимально правильного рішення. Проте Пауелл офіційно не оприлюднив жодних нових ідей Держдепартаменту США, що могли б сприяти усуненню розбіжностей у поглядах ворогуючих сторін.
Президент Азербайджану Гейдар Алієв не приховував свого невдоволення, звинувативши міжнародних спостерігачів і учасників переговорного процесу в «однополюсному» погляді на конфлікт та грубому порушенні норм міжнародного права. На думку Алієва, Нагірний Карабах має всі шанси залишити за собою статус формального суверенітету, але в географічних кордонах Азербайджану. Президент Вірменії, колишній прем’єр-міністр Нагірного Карабаху, Роберт Кочярян наполягає на тому, що спірна територія повинна мати свої власні збройні сили, які б контролювали безпеку в регіоні, але в той же час азербайджанська сторона може зберегти свій військовий контингент в шести районах зони конфлікту до остаточного визначення його статусу. За проектом мирної угоди, запропонованої учасниками переговорного процесу, Вірменія повинна вивести свої війська із захоплених районів (до 20% азербайджанської території), таким чином, дозволивши біженцям повернутися в рідні землі.
До речі, Кочарян вважає, що переговори у Флориді можуть стати більш продуктивними й конструктивними при безпосередній присутності генерала Пауела.