Перейти до основного вмісту

НАТО залишається відданим політиці відкритих дверей, - Декларація Варшавського саміту

09 липня, 17:36
Фото АПУ

У Варшавській декларації щодо трансатлантичної безпеки із 13 пунктів зазначається, що «сьогодні наші нації стикнулися з безпрецедентними викликами безпеки, включно з тероризмом, який сильно вдарив по багатьох країнах. Дії Росії, зокрема в Україні, підривають порядок в Європі, який базувався на праві.

І завдяки рішенням, які ухвалено у Варшаві, про які буде детально сказано у спільному комюніке, НАТО стане сильнішим в обороні і стримуванні і робитиме більше для просування стабільності за межами Альянсу».

У декларації зазначається, що колективна безпека залишається фундаментальною відповідальністю НАТО, більше того, країни Альянсу вживатимуть подальших кроків для посилення стримування і оборони проти загроз, які виходять з будь-якого напряму.

«Всі заходи, до яких вдається НАТО щодо посилення своїх спроможностей, є оборонними, пропорційними і траспарентними і відповідають юридичним і політичним зобов’язанням Альянсу, демонструючи повагу до європейської архітектури, що базується на праві.

НАТО не становить загрози будь-якій країні і, виходячи з цього, ми готові до значущого діалогу з Росією, щоб продемонструвати чітко нашу позицію і, як перший пріоритет, мінімізувати ризик військових інцидентів, включно із взаємними заходами прозорості.

Ми продовжуємо сподіватись на конструктивний діалог з Росією, якщо дії Росії зроблять це можливим», - говориться у документі.

В декларації наголошується, що Альянс готовий надати більше допомоги партнерам у зміненні їхньої безпеки і захисті від тероризму.

Зокрема, НАТО готове надати більше допомоги Україні та Грузії і продовжить допомагати Молдові.

У пункті 11 декларації відзначається, що НАТО залишається відданим політиці відкритих дверей, яка посилює Альянс і сприяє євроатлантичній безпеці.

«Сильна і процвітаюча Україна посилить безпеку в євроатлантичному регіоні»

Наталія Немилівська, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні:

- У декларації  Варшавського саміту міститься два ключові моменти щодо України та відносин між НАТО та Україною. Сильна і процвітаюча Україна посилить безпеку в євроатлантичному регіоні, і НАТО взяло зобов’язання надати більше підтримки Україні. Це особливо важливо, оскільки України має далекосяжний і амбітний порядок реформ, включно з реформою сектора безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО.

По-друге, НАТО, приймаючи Чорногорію в свої ряди, підтвердило відданість політиці відкритих дверей.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати