Олімпійці боротимуться з мафією
Заклики до пильності пролунали з вуст президента МОК Жака Рогга та його віце-президента Томаса Баха. Вони звернулися до національних олімпійських комітетів докладати максимальних зусиль, аби олімпійський рух не був заплямований звинуваченнями в корупції. Керівництво МОК занепокоєне, що згадування слів «мафія» і «бандити» може серйозно зашкодити іміджу олімпійців. «Ми не можемо заплющувати очі. Ми маємо бути пильними», — наголосив пан Бах. Тохтахунов наразі перебуває у венеціанській в’язниці. Нагадаємо, що під час зимової олімпіади, коли російські фігуристи отримали золоту медаль, французький арбітр заявив, що на нього намагалися чинити тиск, аби він віддав перемогу саме росіянам. Тоді організатори ігор вирішили віддати другий комплект золотих медадей канадським спортсменам, які опинилися на другому місці. Наприкінці липня Велике журі в Манхеттені порушило проти Тохтахунова кримінальну справу. Тайваньчика звинувачено у злочинній змові з метою здійснення шахрайства із допомогою засобів зв’язку (слідство має у своєму розпорядженні телефонні записи, на яких зафіксовано розмови про не зовсім законні наміри росіянина під час олімпіади). Наразі вирішується питання передачі Тохтахунова із Італії американському правосуддю.
Президент МОК Жак Рогг заявив, що він не має у своєму розпорядженні жодних доказів, які б підтверджували правдоподібність звинувачень про підкуп олімпійських суддів. Проте він погодився, що якщо такі буде отримано, то результати із фігурного катання на останній олімпіаді будть переглянуті. Поки що ж, наголосив Рогг, МОК не вдаватиметься до будь-яких дій.
МОК переживає зараз найскладніші часи за свою історію. Якщо раніше більшість «олімпійських» скандалів зводилася до того, що на олімпіаду не приїхала команда тієї чи іншої країни, то тепер представників спортивного світу дедалі частіше підозрюють у корупції. Ще перед початком зимових iгор у Солт-Лейк-Сiті було з’ясовано, що 126 членів МОК використовували свою службову посаду в особистих цілях.
ХРОНІКА ОЛІМПІЙСЬКИХ СКАНДАЛІВ
1896 рік — на олімпійські змагання не допущені чорношкірі;
1936 рік — Олімпіада проводиться в гітлерівській Німеччині;
1956 рік — ігри бойкотував Китай через запрошення на них Тайваню;
1980 рік — на Олімпіаду не приїжджає команда США через війну СРСР в Афганістані;
1984 рік — на ігри в США не приїжджають команди Східного блоку.