Перейти до основного вмісту

Остарбайтерам обіцяють виплати на початку липня

24 травня, 00:00

Приємною новиною, про яку повідомив пан Янсен, стало те, що перший транш, призначений для колишніх остарбайтерів, складатиме 65%. Як відомо, здійснюватимуться виплати в два етапи, відповідно через виділення двох траншів. Раніше німецька сторона заявляла, що на першому етапі колишні підневільні зможуть отримати лише 35%, а решту — на другому. Після певних консультацій, очевидно, Берлін пішов на поступки перед постраждалими. Пан Янсен також повідомив, що перші виплати колишнi пiдневiльнi зможуть отримати вже з початку липня. До того німецькі представники вибірково перевірять папери заявників на компенсацію. У жодному випадку не йдеться про повну перевірку всіх заяв, позаяк це може відібрати багато часу, підкреслив Янсен. Голова українського фонду «Взаєморозуміння та примирення» Ігор Лушніков повідомив, що в Україні на сьогодні вже зареєстровано 480 тисяч анкет, очікується, що до 11 серпня, останнього дня прийому заяв, ця кількість зросте до 540 тисяч. Німецький представник, між тим, спростував припущення одного з журналістів, ніби німецьким фондом спеціально для перевірок заяв буде створено штат із тисячі працівників і витрачено для цього 800 млн., марок.

Представники українського фонду, які безпосередньо здійснюють організацію виплат, зі свого боку запевнили ФРН у повній прозорості компенсаційного процесу. Щоквартально Національний Банк України, Кабінет Міністрів та Фонд «Взаєморозуміння та примирення» звітуватимуть перед Президентом. Згідно з торішньою постановою українського уряду, нагадав Ігор Лушніков, виплати в Україні здійснюватиме тринадцять банків України. Варто зазначити, що німецька сторона прагне їх зменшення. Причин для того кілька. По-перше, меншу кількість банків легше буде контролювати (очевидно, йдеться про уникнення ситуації, яка виникла під час попередніх виплат із «Градобанком»). По-друге, зазначив «Дню» пан Янсен, більша кількість банків вимагає відповідно і більше витрат із Фонду. Утім, німецький уповноважений визнав імовірність, що в Україні існує «проблема регіонального банківського покриття». Ігор Лушніков, між тим, кореспонденту «Дня» заявив, що німецькій стороні всі необхідні гарантії надані, Президентом підписані відповідні розпорядження, сам же процес виплат «це наша внутрішня справа»...

За інформацією з Фонду «Взаєморозуміння та примирення», колишні в’язні концтаборів та гетто мають отримати по 15 тисяч німецьких марок, робітники промислових підприємств — 4,3 тисячі, працівники приватних господарств — по півтори тисячі, в’язні інших таборів — від 5 до 12 тисяч марок компенсації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати