Пастка для Путiна
Повідомлення з фронтів чеченської війни стають дедалі відвертішими навіть у російських ЗМІ. Якщо ще кілька тижнів тому російське суспільство було здивоване реакцією Заходу на те, що відбувається на Кавказі і, можна сказати, дратувалося з того, що кореспондент Радіо «Свобода» обійшов цензуру і привіз з Чечні справжній, а не підготовлений під диктовку військових цензорів репортаж з цієї війни, то тепер доводиться визнавати, що все тільки починається — і не тільки в Грозному, який уже котрий тиждень не вдається взяти, незважаючи на бомбардування й збільшення військового контингенту росіян, але й у тилу російських військ, де, виявляється, залишилося дуже багато бойовиків, які ретельно підготувалися до диверсій. Це тепер так пояснюють те, що відбувається в Аргуні чи Шалі. Про те, що в більшості міст і мiстечок до Грозного російська армія не воювала, а швидше, домовлялася з місцевими авторитетами, тепер намагаються не згадувати — а дарма! Інакше довелося б визнати, що війна в Чечні тільки починається і Росія дуже близька до поразки в цій війні. І до тривалого співіснування з режимом, набагато більш радикальним, ніж режим Аслана Масхадова — а як ви хотіли? Поки що Росія просто не бажає чути правди про те, що відбувається у Чечні. Однак рано чи пізно цю правду доведеться вислухати і побачити. Вже зараз у російський телеефір часто-густо прориваються репортажі кореспондентів, а завтра?
Так чеченська війна, яка стала п'єдесталом для прем'єра Володимира Путiна, потроху перетворюється на пастку для виконувача обов'язки президента Володимира Путiна. Адже якщо ситуація розвиватиметься так у місяці перед президентськими виборами, виявиться, що росіяни проголосують за Путiна не з великої любові до нього, а тому, що нікого іншого партія влади їм просто не запропонує.
А якщо запропонує? Адже чеченськими проблемами Путiна можна тепер легко скористатися, щоб перетворити його з самостійного політика в заручника інтересів олігархічних кланів. Чи, точніше, не припустити й самої можливості перетворення єльцинського спадкоємця на самостійного політика.