Перейти до основного вмісту

Перша дуель Трампа і Клінтон

Експерти «Дня» про телефорум, у якому вперше зіткнулись кандидати у президенти від Республіканської та Демократичної партії
09 вересня, 14:59
ФОТО REUTERS

Днями Дональд Трамп та Гілларі Клінтон взяли участь у телефорумі «Головнокомандувач» з питань безпеки на телеканалі MSNBC. І досить дивно, що на ньому кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп знову захопливо розповів про Путіна і зокрема заявив, що президент РФ Володимир Путін є "більшим лідером", ніж Барак Обама. Чиказький мільярдер також наголосив, що у випадку перемоги на виборах у нього будуть «дуже-дуже гарні відносини» з президентом Росії Володимиром Путіним і Росією. Більше того, чому він при цьому нагадав, що рейтинг схвалення російського президента становить 82 %.

Трамп також заявив, що завжди  був проти введення американських війську в Ірак і наголошував, що ця війна повністю дестабілізує Близький Схід.  Однак, журналісти Buzzfeed ще в лютому обнародували запис ,у якому Трамп говорить, що підтримує вторгнення в Ірак.

До речі, Трамп так і не розповів про те, як він збирається покласти край «Ісламській державі», хоча до цього запевняв, що знає як це зробити. 

Зі свого боку кандидатка в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон. заявила, що, у разі її обрання очільницею країни, США не надсилатимуть сухопутних військ на Близький Схід для боротьби з терористичними угрупуваннями. "Ми більше ніколи знову не відправимо наземні війська до Іраку", - наголосила Клінтон. Вона також виключила надсилання сухопутних військ до Сирії за її керівництва. Таким чином, вона має намір продовжити політику Барака Обами, який також виключає подібні плани.

Ветеран ВМС США запитав у екс-дерсекретаря, чому він повинен підтримувати її на президентських виборах, якщо вона «явним чином нанесла шкоду національній безпеці». Клінтон, яку до цього питав про це ведучий, знову заявила, що не відправляла секретні документи через особистий почтовий аккаунт. «Я робила у точності те, що мала робити, і дуже серйозно до цього відношусь, завжди відносилась і буду відноситись», - заявила вона.    

«І ДОНАЛЬДУ ТРАМПУ І ГІЛЛАРІ КЛІНТОН БУЛО ВАЖКО НА ЦЬОМУ ТЕЛЕФОРУМІ»

Джон ГЕРБСТ, голова Євразійського центру Діну Патричі в Американської Ради, екс-посол США в Україні, Вашингтон:

І Дональду Трампу і Гілларі Клінтон було важко на цьому телефорумі. Республіканський кандидат говорив деякі наївні речі про Росію. А Москва якраз не співпрацює зі США у боротьбі проти «Ісламської держави» в Сирії. Тим часом кандидат від Демократичної партії зіткнулася із жорсткими законними запитаннями щодо її електронних листів.

«ЦЕЙ ФОРУМ НЕ МАТИМЕ ВЕЛИКОГО ВПЛИВУ НА ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ПЕРЕГОНИ»

Лінкольн МІТЧЕЛЛ, американський політолог, колишній професор Колумбійського університету, автор книжки The Democracy Promotion Paradox:

Форум був абсурдним. Гілларі Клінтон неодноразово запитували про її електронну пошту в той час як Дональду Трампу не ставили запитання при його повній відсутності знань практично з будь-якого питання зовнішньої політики, постійній наполяганні на тому, що США здійснювати військові злочини і його відвертій брехні. Цей форум не матиме великого впливу на президентські перегони.

«ОДНОЧАСНА ПОЯВА ОБОХ КАНДИДАТІВ ПРОДЕМОНСТРУВАЛА ЇХНІ СИЛЬНІ І СЛАБКІ СТОРОНИ, А ТАКОЖ  ПОЛІТИЧНІ СТИЛІ»

Професор Обрі ДЖЮЕТТ, Факультет політичних наук Університету Центральної Флориди:

Одночасна поява Гілларі Клінтон і Дональда Трампа на форумі з питань національної безпеки продемонструвала їхні сильні і слабкі сторони, а також  політичні стилі. Сегмент запитань і відповідей, скоріше за все, не змінить думку багатьох виборців, але, ймовірно, посилять те, що прихильникам подобається у їхніх кандидатах і не подобається у їхнього противника.

Клінтон наголошувала на своєму досвіді, врівноваженості та знанні деталей, що стосуються політики. Вона оборонялась майже половину свого часу, змушена пояснювати і вибачитися за використання під час її перебування на посаді держсекретаря особистого незахищеного сервера електронної пошти, через який секретні матеріали стали здобиччю для хакерів. Вона також була змушена захищати свою підтримку війни в Іраку. З плином часу у сегменті запитань та відповідей Клінтон змогла продемонструвати своє розуміння деталей зовнішньої політики і свої численні детальні пропозицій з питань політики безпеки.

Трамп наголошував на своєму досвіді прийняття рішень, своєму статусі сторонньої людини, яка не несе відповідальності за поточні проблеми безпеки США, і на своїй обіцянці змінити американську політику на противагу тій, яка здійснювалась при Обамі (і, ймовірно, буде продовжуватись за президентства Клінтон). Він явно не розумів багато деталей зовнішньої політики і національної безпеки, суперечив собі декілька разів, і зробив кілька заяв, які були досить суперечливими (щодо звільнення багатьох сучасних американських генералів і маючи на увазі, що сексуальне насильство в армії США було проблемою, тому що ми дозволяють чоловікам і жінкам служити разом у збройних силах).

Зрештою, я думаю, що результати опитувань громадської думки не дуже зміняться після цього форуму.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати