Перейти до основного вмісту

Про дебют українського прем’єра за океаном

Експерт: Практична проактивність Гройсмана була добре сприйнята у Вашингтоні
17 червня, 13:20
ФОТО НАДАНЕ КАБМІНОМ УКРАЇНИ

Сьогодні завершується триденний візит до Сполучених Штатів прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на запрошення Віце-президента США Джо Байдена. В ході зустрічі в середу з Байденом український прем’єр обговорював ситуацію на Донбасі, а також стан і виконання Мінських угод. Прем'єр відзначив необхідність збереження санкцій відносно РФ. «Весь цивілізований світ має об'єднатися, аби агресор відмовився від своїх планів нехтувати міжнародним правом, територіальною цілісністю і світовими цінностями», - цитує прес-служба заяву Гройсмана.

Зі свого боку Джо Байден заявив наступне: «Я вітаю прем'єр-міністра за те, що він взявся за таку важку роботу. Ми багато зробили, але потрібно зробити ще більше. Я вражений тим, що ви вже зробили . Це найкращий, напевно не останній, шанс для України, але останній для того, щоб зробити все правильно. Сполучені Штати продовжують твердо підтримувати Україну».

Під час зустріч зі Спікером Конгресу США Полом Раяном Гройсман обговорив плани Уряду щодо проведення реформ в Україні, питання боротьби з корупцією та ситуація на Донбасі. За його словами, одним з найголовніших напрямків роботи Уряду є посилення боротьби з корупцією. "Корупція забирає у нашої країни майбутнє", - підкреслив він.

Тим часом Раян після переговорів з українським прем’єром написав у своєму Twitter, що він вірить у майбутнє України як сильну провідну зірку демократії в Східній Європі. «США підтримують Україну у її зусиллях з відновлення економіки і протистояння російській агресії. І цього тижня Палата представників проголосувала за виділення 150 млн. доларів на безпекову підтримку України. Попри всі виклики, я віру у майбутнє України як сильну, процвітаючу провідну зірку демократії в Східній Європі. Я дуже ціную можливість зустрітися з прем’єр-міністром Гройсманом, щоб підтвердити міцні узи між нашими народами», - говориться у заяві спікера.

Наступного дня Гройсмана були дві важливі зустрічі - з міністром фінансів Джейкобом Лью і міністром торгівлі Пенні Прітцкер. Після них  глава уряду відзначив, що в України є гарні перспективи залучення інвестицій з США.

Після зустрічі з Директором-розпорядником Світового Банку Шрі Мульяні Індраваті Гройсман повідомив на своїй сторінці Twitter: Світовий Банк з наступного року готовий передбачити додатково ще мільярд доларів.

Досить цікавим був виступ прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на щорічній конференції Центру українсько-американських відносин "Providing Ukraine with an Annual Report Card" у Вашингтоні. 

Він зокрема наголосив, що сьогодні Україна – це фронт боротьби проти тероризму та зовнішньої агресії, боротьби за спільні цінності, свободу і цивілізаційний вибір.

«Ця боротьба спонукає нас до проведення реформ та внутрішніх перетворень дуже необхідних для нашої держави. Розпочну свій виступ зі слів 35-ого президента США Джона Фітджеральда Кеннеді: «Ми зробимо це. І не тому що це легко, а тому що це важко», наголосив прем’єр.

Можна вітати його заяву перед американською авдиторією,  що крім самого Плану, Уряд має політичну волю, щоб його реалізувати. 

Також варто процитувати наступні слова прем’єра: «Я буду дивитися в очі проблемам, що стоять перед нами, і їх вирішувати. І я завершу свій виступ словами ще одного американського президента, який вважається батьком американської нації – Джорджа Вашингтона: «Якщо у нас і були невідомі ворогу таємні ресурси, то вони полягали у непохитній рішучості наших громадян, усвідомленні правоти нашої справи і впевненості, що Бог нас не полишить».

«У нас є ці таємні ресурси, продовжив виступ Гройсман, і тому я впевнений – Україна відбудеться як держава, що займе гідне місце в глобальній економіці, в сім’ї країн, відданих цінностям демократії! І глибоко вірю у те, що Господь Бог нас на цьому шляху підтримає і не залишить».

І для нас в Україні важливо, щоб слова прем’єра не розходились з ділом, що країна почала поступ уперед.

Треба відзначити, що програма прем'єра поєднала в собі і численні зустрічі із посадовцями, і відвідини меморіалів. Прем'єр встиг переговорити з уповноваженою з питань Європи та Євразії Вікторією Нуланд у закритому форматі, зустрітися з українською діаспорою, покласти квіти до могили невідомого солдата на Арлингтонському кладовищі і зустрітися з лідером республіканської більшості Сенату Кевіном МакКарті.

«День» звернувся до член Атлантичної Ради США, Вашингтон:  Адріана КАРАТНИЦЬКОГО з проханням прокоментувати візит українського прем’єр-міністра до Сполучених Штатів, розповісти як були сприйняті його зустрічі з американськими урядовцями та заяви у Вашингтоні та експертному середовищі.

- Прем’єр-міністр Гройсман мав дуже високі зустрічі на рівні Адміністрації президента   та керівництва конгресу, в тому числі з віце-президентом і спікером Палати представників і низкою членів кабінету. Він зустрівся з найстаршими членами Сенату США, виступив перед мозковими центрами і аналітичним співтовариством. Його публічні і не публічні (не під запис) зустрічі були дуже відвертими і ефективними, попри відсутність знання англійської мови. Він ясно дав зрозуміти, що є самостійною фігурою, тісно співпрацюючи з президентом в області національних інтересів і передових практик. Його зауваження були конкретними, короткими, без порожніх обіцянок і більше зосереджені на досягненнях його уряду за перші 50 днів. Його практична проактивність була добре сприйнята у Вашингтоні. На мою думку, американські посадовці, що визначають політику США, були вражені його ясністю і його першими досягненнями. Я вважаю, що його візит почав відтісняти на другий план надмірний песимізм, з яким віталося обрання нового уряду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати