Про нас
«Головний політичний опонент Президента України Леоніда Кучми Євген Марчук звинуватив уряд країни у блокуванні передвиборчих кампаній інших кандидатів з метою забезпечення переобрання пана Куч ми. Колишній прем'єр-міністр України Євген Марчук заявив, що міліція навмисно втрутилася у перебіг його зустрічі з виборцями впродовж минулих вихідних у Луганську, на сході України. Він повідомив, що міліція, посилаючись на анонімну інформацію про закладену в приміщенні бомбу, евакуювала зібрання. Жодних вибухових речовин не було знайдено. Цей інцидент стався за кілька днів після того, як помічники пана Марчука в інших регіонах України повідомили про розповсюдження наклепницьких листівок, спрямованих проти нього та іншого кандидата на посаду президента держави, колишнього спікера парламенту України Олександра Мороза. Вважають, що панові Кучмі доведеться зіштовхнутися із сильною конкуренцією з боку пана Марчука та кількох інших кандидатів під час виборів на найвищу посаду в державі, які відбудуться 31 жовтня».
«Уряди України та Росії оголосили полювання на українських робітників». З 1 жовтня рубль у сусідній державі оголошено поза законом. Правління Нацбанку України ухвалило рішення про те, щоб виключити з валютних резервів країни російський рубль і припинити обслуговування рахунків у рублях. Цього рішення в сусідній державі не чекали, тому можна сказати, що на фінансовому ринку країни сталася сенсація. Власне кажучи, перша частина рішення Нацбанку, а саме витіснення рубля з валютних резервів, є не такою вже трагічною подією. Набагато серйозніші наслідки може мати рішення про те, що з жовтня рубльові рахунки підприємств будуть обслуговуватися лише в гривнях. Оголосивши рубльові рахунки незаконними, Нацбанк, по суті, вивів з обігу одну з найбільш конвертованих валют в Україні — російський рубль. І певна логіка в діях Нацбанку вбачається. Однак уряд України чомусь не врахував того факту, що чимала частина населення країни сьогодні заробляє на життя за межами країни. А саме — в Росії. І не тому, що тут валюта зароляється легше, а тому, що масштаби безробіття в Україні набули катастрофічних розмірів. Наприклад, після закриття ряду шахт лише в місті Кузнецьку, практично все його чоловіче населення подалося працювати в Росію. І таких міст сотні».
«Центрвиборчком України вважає незаконним рішення Верховного суду про реєстрацію шести кандидатів у президенти. На прес-конференції в столиці України глава Центральної виборчої комісії Михайло Рябець назвав незаконними рішення Верховного суду про реєстрацію шести кандидатів у президенти, яким центрвиборчком раніше відмовив у праві на участь у президентських виборах. Рябець заявив, що оскаржить ці рішення в порядку нагляду. За словами глави центрвиборчкому Михайла Рябця, результати президентських виборів на Україні після безпрецедентних рішень Верховного суду можуть бути визнані недійсними. Рябець назвав шістьох кандидатів, зареєстрованих за рішенням суду кандидатами зі спеціальним статусом, участь яких у президентській кампанії вплине на результати виборів й може бути оскаржена іншими кандидатами після їх закінчення. Рябець знову повторив, що зареєстровані за судом кандидати офіційно не мають необхідного мільйона голосів на свою підтримку, а тому їхня участь у президентській кампанії є незаконною. Коментуючи публікації в українській пресі про можливість відставки центрвиборчкому або перенесення термінів президентських виборів на весну 2000 року, Михайло Рябець заявив, що вибори відбудуться в призначений термін, і проведе їх нинішній склад центрвиборчкому. Декількома годинами пізніше прес-конференцію в Києві дав директор Московського центру політичного прогнозування «Ніколо-М» Ігор Мінтусов, який раніше обслуговував виборчу кампанію Бориса Єльцина. Мінтусов спростував чутки про участь свого центру у виборчій кампанії на боці одного з українських претендентів, однак не виключив можливості такої участі з боку інших російських іміджмейкерів».
«Під час переговорів української делегації з керівництвом Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні, які нещодавно завершилися, Україна не вирішила питання щодо підвищення житлово-комунальних тарифів. У четвер в інтерв'ю журналістам віце-прем'єр-міністр України з питань економіки Сергій Тигипко наголосив, що це питання «вкрай заполітизовано» і потребує «здорового глузду»
Випуск газети №:
№154, (1999)Рубрика
День Планети