Про нас
«Колишнього прем’єр-міністра Павла Лазаренка було затримано біля Базеля, коли він перетинав своїм авто французько-швейцарський кордон. Лазаренко в’їжджав до Швейцарії з панамським паспортом — це була звичайна перевірка. Лазаренко дізнався тоді, що майже рік женевська прокуратура на прохання українських колег проводить слідство у справі переховування багатомільйонних коштів, у чому його й підозрюють. Швейцарський суддя Лоран Каспер-Ансерме, який керує слідством, заявив, що Лазаренка підозрюють у відмиванні грошей у Швейцарії і що в зв’язку зі слідством у місцевих банках заморожено кілька рахунків.
Затримання Лазаренка поставило українських дипломатів у складне становище. «Не знаємо, що з цим робити. Не може бути й мови про клопотання про видачу його на батьківщину, адже в Україні Лазаренко має парламентський імунітет. Було б краще, якби його вдалося засудити в Швейцарії, хоча це буде й нелегко».
«Газета виборча», 4 грудня
«Абердінська допомогова місія закликає надати вантажівки, щоб доставити допомогу українцям, які потерпають від кризи. Дітям видаляють гланди без знеболюючих засобів. А матерів, які, аби народити дітей, потребують кесаревого розтину, не можна оперувати через брак медичних матеріалів. Життєво необхідні медикаменти, що їх відправляє допомогова місія, мають потрапити до 120 сіл і міст, де взимку температура сягає 20 градусів морозу. Караван відправиться за кілька тижнів, і керівник місії Грег Діксон сказав, що його організації потрібно позичити вантажівки, щоб доставити допомогу на схід».
«Абердін івнінг експрес», 30 листопада
«Індійський уряд запровадив антидемпінгове мито на гарячокатану металопродукцію з Росії, Казахстану й України. Максимальний розмір мита становитиме 22 тисячі рупій за тонну».
«Нейшинвайд файненшнл ньюс», 30 листопада
«Міжнародна конференція, де розглядається питання, як повернути награбоване нацистами під час Другої світової війни, зіткнулася з відмовою французів і росіян віддати викрадені твори мистецтва і з невдоволенням українців, що євреї одержать відшкодування, а неєвреї — ні. Український делегат Данило Курдельчук заявив в інтерв’ю, що виплата євреям відшкодування швейцарськими банками, німецьким урядом чи бізнесовими організаціями спровокує заздрість та антисемітизм у його країні, де під час війни загинуло 4 млн. неєвреїв, а також було знищено мільйони українських євреїв. «В Україні досі живе 600 тисяч українських неєвреїв, які працювали в німецьких таборах під час війни», — сказав він. Бувають випадки, коли євреї одержують гроші, а українці — ні. «Дехто хоче викликати конфронтацію між 500 тисячами українських євреїв і 50 млн. інших мешканців України — неєвреїв», — сказав Курдельчук, президент Української юридичної асоціації з іноземних справ».
«Вашингтон таймс», 2 грудня
«1993 року Україна погодилася віддати свій ядерний арсенал — третій у світі — Росії для демонтажу. США, які вельми пропагували ядерне роззброєння України, погодилися надати кошти на будівництво 2000 квартир для офіцерів, які ставали безробітними. Гавлицький, генерал-лейтенант у відставці, який служив на цій базі, заявляє, що вище командування по-своєму розпорядилося цими квартирами. Згідно із планами, підрозділ Гавлицького мав одержати 159 квартир, з яких 93 могли бути готовими до кінця 1997 року. На сьогодні лише 21 офіцер одержав квартиру. Колишні офіцери вважають, що вони стали жертвами корупції, а їхні квартири одержали ті, хто не мав на це права. Нині вони живуть зі своїми родинами у військових будинках поблизу колишньої бази, одержуючи пенсію $35, з якої $29 витрачають на квартплату. Гавлицький згадує травень 1996 року, коли його підрозділ прощався з останньою боєголовкою перед її відправкою до Росії. «Тоді ми написали на ракеті «мама», бо вона нас годувала. Тепер ми зрозуміли, що так воно і є».
«Перископ дейлі дифенс ньюс», 3 грудня
Переклад Миколи СІРУКА, «День»
№234 05.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№234, (1998)Рубрика
День Планети