Перейти до основного вмісту

Прогресу майже не видно

04 листопада, 00:00

Фон, на якому проходило засідання комітету, — нещодавнє виділення конгресом США $170 млн. для розвитку українсько-американського співробітництва. Спектр галузей, в які спрямовуватимуться ці кошти, і стали головним предметом обговорення комітету. Найбільш перспективними проектами координатор американської допомоги «Новим незалежним державам» Вільям Тейлор назвав програми студентського та молодіжного обміну, розвитку українського сегменту Інтернету, боротьби зі СНІДом. За його словами, кількість підприємців українського малого бізнесу, які користуються фінансовою допомогою США, може зрости з нинішніх 200 до 1500. Найближчим часом можуть бути розроблені проекти допомоги в українському аграрному секторі.

Енергетика і навколишнє середовище були визначені як два найважливіші напрямки київського засідання. З цією метою було створено дві відповідні робочі групи. США поділяють українське занепокоєння проблемою добудови блоків Хмельницької та Рівненської АЕС, сказав посол США в Україні Карлос Паскуаль. Кредит «сімки», за його словами, вже затверджено — тепер справа за самою Україною. До речі, як повідомив УНІАН, голова Верховної Ради Іван Плющ має намір підняти питання про продовження роботи Чорнобильської АЕС після 15 грудня — оголошеної президентом дати її закриття — в разі неотримання кредиту від ЄБРР.

Підписання угоди між американським урядовим Агентством міжнародного розвитку та Харкіською областю про надання урядом США гранту в $535 тис. на вибір оператора теплопостачання має, очевидно, продемонструвати, що «Харківська ініціатива», про яку взагалі зовсім на цей раз не згадували, якщо й померла, то не остаточно.

Антидемпінгові процеси, які в Сполучених Штатах тривають проти українських експортерів металургійної продукції, посол США в Україні вважає нормальною загальноприйнятною практикою.

Про те, що в Україні так і не покращився інвестиційний клімат, про що згадував перед від’їздом попередник Паскуаля Стівен Пайфер, про те, що американські компанії все ще мають проблеми як з українським урядом, так і з українськими партнерами, про що говорилося дуже часто під час проведення аналогічних засідань, тепер не говорилося зовсім. Що, втім, не означає, що всі подібні проблеми вичерпано. Просто, очевидно, обидві сторони вирішили поки що їх «не засвічувати». Мабуть, іще не час.

Паскуаль дав зрозуміти й те, що США не втручатимуться в проблему будівництва нових газопроводів з Росії до Західної Європи, обминаючи Україну. За його словами, Україна повинна довести, що вона зможе добре управляти своїми газопроводами. Тоді як Європа потребує більше газу. Іншими словами, це — ваші проблеми.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати