Україна потрапляє в зону особливої фінансової уваги США
Пані Олбрайт, називаючи ці чотири країни, не мала на увазі, що їхній поступ у розвитку демократії розцінюється Штатами як приблизно однаковий. «Ці країни суттєво відрізняються між собою, але кожна з них може бути рушійною силою для стабільності й прогресу у своєму регіоні. Всі ці країни перебувають на критичній точці свого демократичного шляху», — зазначила держсекретар. Вона не сказала про суму майбутнього фінансування, але наголосила, що Штати борються за збільшення допомоги зарубіжжю. Переконуючи слухачів, що це необхідно, Олбрайт навела такий приклад: Вашингтон iз усієї суми витрат федерального уряду асигнує лише один цент iз кожного долара на всі міжнародні справи. Однак цент iз долара може, на переконання Олбрайт, «бути важливим для половини сучасної історії й змінити життя всіх американців». Адже, допомагаючи будувати демократію у світі, США тим самим турбуються про більшу безпеку для своїх громадян, створюють нові можливості економічного розвитку й зменшують імовірність втручання своїх військовослужбовців в іноземні військові конфлікти.
Американський держсекретар повторила часто вживану фразу: Україна є ключовою державою в побудові безпечної та єдиної Європи. Відзначила, що наша країна, незважаючи на потенційну можливість міжетнічних конфліктів, підтримує в себе злагоду. Сказала, що Україна тричі проводила президентські вибори, в яких брали участь кілька кандидатів, але процес яких ще не можна назвати досконалим. Олбрайт уважає, що із переобранням Кучма отримав мандат для далекосяжних економічних реформ i інтеграції в європейські й світові організації. Ющенка головний американський дипломат назвала реформатором.
Звичайно, не варто сподіватися на те, що тільки зарахування до зони підвищеної фінансової допомоги принесе нам потік доларів від дядечка Сема. Олбрайт згадала у промові про українську корупцію, злочинність, олігархів, які використовують «політичні контакти для розширення своїх імперій». Раніше стало відомо, що Вашингтон чекатиме змін на краще в Україні ще максимум півроку — інакше інвестиційні долари підуть у інші країни. Поки що держсекретар змогла знайти тiльки два позитиви в Україні 1999 року: економіка не зійшла нанівець й комуністи не прийшли до влади.