Перейти до основного вмісту

Як президенти вступають на посаду

04 грудня, 00:00

Під час інавгурації Президента України Леоніда Кучми численні гості з числа іноземних офіційних делегацій могли порівняти інавгураційний протокол України з відповідними традиціями своїх країн.

Одна із найяскравіших церемоній приведення президента до присяги існує в Сполучених Штатах Америки.

Переможець президентських виборів у США проходить процедуру інавгурації на відкритому помості, встановленому перед Капітолієм. Як правило, він промовляє слова президентської присяги, поклавши руку на Біблію. За урочистою церемонією безпосередньо спостерігають десятки тисяч американців і дипломатичних представників із багатьох країн світу. Жителі США можуть стежити за тим, що відбувається, в прямому телеефірі.

Урочистості супроводяться масштабним парадом вулицями Вашингтона. Так, 1985 року у святковій ході, присвяченій інавгурації президента Рейгана, мали брати участь 12 тисяч чоловік, 730 коней і 57 оркестрів. Але тоді всі приготування виявилися марними: парад відмінили через сильний мороз. Але кількість вже витрачених на церемонію коштів стала рекордною — $12 млн.

У червні нинішнього року Південно-Африканська Республіка приголомшила багатьох масштабністю церемонії інавгурації президента Мбеки, який змінив на цьому посту Нельсона Манделу.

Присяга проходила на відкритому майданчику в присутності представників 130 країн світу і багатьох тисяч громадян ПАР. Важливість моменту підкреслювали три військові літаки, які випускали дим кольорів національного прапора, пролітаючи над святковим натовпом.

Набагато скромніше проводять інавгурацію у Французькій Республіці. За повідомленням прес-служби французького посольства, в цій країні не надають великого значення церемонії вступу президента в посаду.

Процедура проходить у Єлисейському палаці і починається оголошенням офіційних підсумків виборів. Після цього новому президенту вручають орден Почесного легіону — відзнака, яка дістається главі Франції «за посадою». Разом із орденом президент одержує спеціальні атрибути цієї нагороди — великий хрест і кольє.

Найбільш хвилюючий момент церемонії настає, коли звучать залпи салюту. За традицією, — це 21 постріл з вогнепальної зброї. Як правило, президент, який вступив на посаду, закінчує офіційні заходи відвідуванням пам'ятників і меморіалів загиблим французам.

Нинішній президент Польщі — Олександр Квасьнєвський — вступав на посаду у будинку Сейму, де зібралися члени обох палат парламенту. Присягу він приносив на конституції країни. За визнанням прес-служби посольства Республіки Польща в Україні, ця церемонія була менш масштабною, ніж у Президента Кучми 1999 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати