Євросоюз нарощує військові м'язи
ЄС нині має більший валовий внутрішній продукт ніж США, спільну валюту. Однак, як саркастично зазначив 25 років тому Генрі Кіссінджер, коли доходить до зовнішньої та оборонної політики в Європи «немає телефонного номера». У Кельні Старий Світ визначився і в цьому питанні. Відповідальним за «оборону Європи» стане генеральний секретар НАТО Хав'єр Солана, строк повноважень якого на нинішній посаді завершується у грудні. Європейські лідери погодилися перебрати на ЄС функції заснованого 1948 року Західноєвропейського союзу і передати 60-тисячний корпус «Євро корпс» в розпорядження нової, рішучішої Європи, яка набирає форму в рамках ЄС. Американські дипломати вітають готовність Європи брати на себе більше повноважень, однак навряд чи США захоче витратити мільярди доларів на будівництво європейської оборонної потуги. Адже маючи чисельність збройних сил майже 2 млн., що на 0,5 млн. перевищує відповідний показник США, європейці не змогли без американців здійснити операції в Боснії та Косово.
На цьому саміті Європа повністю поховала торгівлю «д'юті фрі», на збереженні якої наполягали Німеччина, Велика Британія і Франція.
А ось часу на те, щоб виробити узгоджену політику щодо України і визначитися чи хоче «об'єднана Європа» бачити в своїх межах нашу державу, хай і у віддаленій перспективі, лідери Євросоюзу так і не знайшли.