Перейти до основного вмісту

Виставка «Дня» — у парламентській бібліотеці

«Тут представлені роботи найбільш престижного фотоконкурсу в Україні», — Олександр Бакуменко
04 грудня, 16:11

Упродовж 16 років за результатами міжнародного фотоконкурсу «Дня» щорічно проводиться фотовиставка. Вона вже стала візитівкою газети, адже наші читачі та шанувальники традиційно називають її літописом подій, якими жила наша держава. Нагадаймо, що урочисте відкриття виставки було восени у столичній галереї «Лавра» з 18 по 26 жовтня. Тоді гран-прі від «Промінвестбанку» - депозитний договір на 25 000 грн - незмінний партнер Фотовиставки, друг і меценат «Дня» пан В'ячеслав ЮТКІН  вручив фотокореспонденту «Дня» Миколі Тимченко за роботу «Майдан. 22 січня ». А Приз Призів «Золотий День» отримав Сергій Харченко за фотографію «Артур Степаненко», на якій зображений український військовий з татуюванням на руці: Герб України та напис «Воля або смерть». 

Переважна частина робіт цьогорічної виставки стосуються Революції Гідності та подій на Майдані, але не оминули і позитивні настрої, адже у такий важкий час для країни не можна повністю бути зануреним у горе та відчай. На багатьох фотороботах, як вже встигли помітити відвідувачі,  зображено дітей, і це правильно – адже це наше майбутнє.

А нині і до 23 грудня триває експозиція з понад 150 світлин із числа переможців XVI Міжнародного фотоконкурсу газети «День» в Одеському літературному музеї. Враження від виставки читайте за посиланням.

Надворі уже зима, а XVI Міжнародна Фотовиставка «Дня» «Тернова осінь» і далі подорожує країною на численні запрошення охочих побачити, цей фотолітопис, зрозуміти, як і чим жила Україна цей рік. Так по частинках люди складають для себе справжній образ України, якого не бачать по телебаченню 

Вчора ж частину підсумкової експозиції «ТЕРНОВА ОСІНЬ» було відкрито у приміщенні Національної парламентської бібліотеки України (вул. Грушевського, 1). А ще частина робіт експонується  на Подолі, у другому бібліотечному приміщенні, за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1.

На відкритті у бібліотеці було представлено світлини переможців, а також книжкові новинки «Дня», зокрема «Україна Incognita. ТОП-25» та фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка», які стали продовженням серії «Бібліотека газети «День». Окрім перегляду експозиції, відвідувачі могли переглянути та купувати книжкові видання газети «День», оформити передплату на газету, придбати патріотичні футболки від газети та взяти участь у акції «Листівка на фронт».

Цього року у книжковій серії «інтелектуальних набоїв» «Дня» з’явилося 5 новинок – «Україна Incognita. ТОП-25» трьома мовами, фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка» та «Апокрифи Клари Гудзик». Усього в Бібліотеці «Дня» уже близько 20 позицій, включно з двома серіями «Бронебійна публіцистика» і «Підривна література», що налічують по 15 «захалявних книжечок», які формують «інтелектуальний паспорт українця». Уже повноцінна невелика бібліотека, яка тепер частково знаходиться і в парламентській бібліотеці. Як би ж туди ще заходили парламентарі…

На презентації частини експозиції фотографій та книжкового доробку «Дня» редактор відділу «Історія і Я» газети «День» Ігор СОНДЮКОВ сказав: «Якщо у когось склалося враження що займатися історичною публіцистикою це справа абстрактна, академічна, така  яка не має стосунку до трагічних подій, які відбуваються сьогодні – то він помиляється. Схід України і Крим продемонстрував до чого призводить ворожа обробка українців. Для того, щоб нація захищала себе, вона повинна мати і  знати свою багатовікову історію. Тоді люди знатимуть що вони втрачають і що вони захищають».

Ігор Сондюков нагадав присутнім, що книжкова серія започаткована ще 12 років тому. 

«Першою ластівкою була «Україна Incognita», зернятко було дуже просте: читачі зберігали вирізки із газети найцікавіших матеріалів на альбомних листках і в такому вигляді надсилали до редакції. А головний редактор Лариса Івшина вирішила підібрати матеріали, які будуть відповідати критеріям читача, і випустити книгу. Так і вийшла «Україна Incognita», до речі її перевидавали 7 разів», — додав він.

Фотоальбоми «Дня» – це завжди «жива історія». Цього року в новому альбомі «Люди Майдану. Хроніка» – ще більше історій, які дозволяють тепер відійти на крок від емоційного сприйняття, подумати і осмислити те, чим був, що здобув і над чим ще треба попрацювати Майдану 

За словами пана Ігоря, гордістю газети є книга  «Сила м’якого знака» – присвячена доведенню та аргументуванню того, що історія давньої України та Київської Русі не є складовою історії російської.

Також були представлені широко відомі дві останні серії публіцистичних збірок – «Бронебійна публіцистика» та «Підривна література». Це комплекти невеликих брошур публіцистичних робіт видатних українців: Василь Стус, Симон Петлюра, Вячеслав Чорновол,  Ліна Костенко, Пантелеймон Куліш, Тарас Шевченко і т.д.

Присутні на заході читачі парламентської бібліотеки активно цікавилися у Ігоря Сондюкова новинками «Дня», зокрема -  «Топ 25 публікацій «Дня». «Ми вирішили зробити такий екстракт,  сконцентрувати найкращі найбільш потрібні сьогодні нашим читачам публікації, і  зібрали їх у книзі. Читайте!» — відповів він. 

«Нам надзвичайно приємно нині відкрити частину Фотовиставки газети «День», — розповідає завідувач відділу соціокультурної діяльності НПБУ Олена Погонець. — Насправді, співпраця з газетою розпочалася ще в 2011 році. Тоді ми експонували у бібліотеці частину виставки, яка називалася «Кращі фотороботи 12 міжнародного фотоконкурсу «День—2010». На ній були представлені кращі знімки переможців фотоконкурсу 2010 року, і я пам’ятаю захоплені записи відвідувачів у книзі відгуків  про те, який великий настрій тоді вони отримали від світлин. Люди ділилися враженнями, під час обідніх перерв прогулювалися залами та милувалися фото…».

Щодо цьогорічної виставки Олена Дмитрівна зазначила:  «Суспільство України до певної міри розколоте, і  не лише Майданом чи війною,  найперше це відчувається у свідомості людей, у їхньому мисленні, а отже і у громадянській позиції кожного. Тому ми надіємося, що ця виставка буде сприяти вихованню українців, правильному вибору громадянської організації. А книги, які виходять за проектами газети «День», це величезна робота — дослідницька, наукова, пошукова.  «День» постійно у пошуках нових шляхів до спілкування з читачем. Дякуємо газеті за фотовиставку та за книги і надіємося, що наша співпраця буде довготривалою».

Присутній на заході відповідальний секретар Національної спілки письменників України Олександр Бакуменко поділився своїми враженнями і від зустрічі, і від проектів газети: «День» тримає правильну традицію сучасної якісної журналістки. Тут представлено багато робіт аматорів, і участь у фотовиставці стала їхньою візитівкою. Це є найбільш престижний фотоконкурс в Україні, який проводиться газетою. На цій фотовиставці представлені шикарні фотознімки, які передають наше сьогодення. Влучно підібрана назва, яка символізує тернистий шлях, по якому йде зараз наша країна».

Серед гостей на відкритті виставки у бібліотеці було чимало молодих людей, серед них і фотографи-початківці, які тільки-но стають на професійний шлях. 

«Я давно знаю про газету «День», але чомусь мало цікавився  фотовиставкою, звісно до того часу, доки сам не почав займатися фотографією, — говорить молодий фотограф Андрій Кальченко. — Мені дуже подобаються фото на виставці, і тут не можна вгадати, чи це робота професіонала чи аматора, — всі фото «живі» і просто шедевральні. Шкода, що не зміг відправити цього року свої роботи на конкурс, але наступного року обов’язково спробую».

На запрошення парламентської бібліотеки редакція «Дня» завітала не з порожніми руками, а з новорічними подарунками, серед яких презентовані книжкові новинки. Відтепер з ними можна ознайомитися у бібліотеці. А якщо читачі захочуть придбати книжки собі — редакція залишила усі необхідні контакти, за якими можна це зробити.

Експозиція частини фотовиставки «Дня» у парламентській бібліотеці триватиме до 15 січня. Запрошуємо всіх!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати