«Двері НАТО для України відчинено! Вибір за нами!»
На зустрічі з Літньою школою журналістики відомий політик та державний діяч Євген Марчук — про те, що точно «увійде в підручник з новітньої історії»«Чому Україна не стала членом НАТО?» — з відповіді на це запитання розпочалась зустріч студентів Літньої школи журналістики «Дня» з відомим політиком та державним діячем Євгеном МАРЧУКОМ.
«Те, що я зараз розповідаю — точно увійде в підручник новітньої історії України», — зауважив Євген Кирилович. А розповідь була про те, як, хто і коли зірвав підготовку України до членства в НАТО. Адже країна, завдяки старанням, зокрема самого Євгена Марчука, вже була за крок до цього, а отже мала б імунітет від таких дій, які сьогодні чинить РФ.
Чи наважився б Кремль вчинити по відношенню до країни-члена НАТО те, що він робить зараз? Відповідь — очевидна вже для більшості українців. Адже, як відзначив Євген Марчук, ще ніколи рівень підтримки вступу України до НАТО в населення не був таким високим, як сьогодні.
«Анексія Криму та нинішня агресія Росії відіграли свою роль: українці ще ніколи так не хотіли вступу до НАТО, як сьогодні. Тому не все втрачено. Є формальне рішення: двері НАТО для України відчинені — вибір за нами. Тепер має прозвучати загальнодержавне та суспільне консолідоване рішення», — резюмував докладну відповідь на складне та болісне для країни запитання Євген МАРЧУК.
Як українці можуть протидіяти російській агресії, хто в цій війні є нашими партнерами, а з ким потрібно поводитись обачніше, та як оцінює професіонал у сфері національної безпеки з колосальним стажем Євген Марчук готовність української армії та правоохоронних структур сьогодні — у наступних номерах «Дня».
ВРАЖЕННЯ
Анастасія ПАНЧЕНКО, Кіровоградський інститут розвитку людини:
— Багато зустрічей вже відбулося, але більш змістовної, з такою високою концентрацією раціональності ще не було. Я вдячна Євгенові Кириловичу за екскурс в історію під назвою: «Чи можливо було уникнути режиму Януковича та трагедій Майдану?» Це допомогло мені зрозуміти останні події в країні, адже для мене вкрай важливо було знати, чому Україна не потрапила до НАТО?
Володимир НИЖНЯК, Львівський національний університет імені І. Франка:
— Це був погляд із середини та розмова про «політику без купюр», яка супроводжувалася важливими акцентами щодо питань національної безпеки, трактуванням політичних подій і постатей. Сподіваюся, цей політичний екскурс тривалістю понад десятиліття дасть нам підґрунтя для усвідомлення перспектив розвитку та модернізації України в усіх аспектах і відповідних кроків політикуму, який повинен грати за правилами світової демократії.
Роман ЛЕКСІКОВ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка:
—Не таємниця, що політичні і економічні проблеми Східноукраїнських регіонів сягають корінням початку дев’яностих років. Тому, по-перше, було надзвичайно цікаво почути про зародження, створення і характер цих проблем від людини, яка була активним практиком і учасником політичного життя саме в цей період. А отже, має найглибші знання про ситуацію і її витоки «зсередини». По-друге, Євген Кирилович має нетривіальну і оригінальну точку зору на моменти каталізації конфлікту з боку попередньої влади в останні роки.
Вікторія ТКАЧЕНКО, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара:
—Євген Марчук – це людина, яка має величезний практичний та теоретичний досвід на політичному поприщі. На мене справило враження те, що не дивлячись на свій вік, Євген Кирилович має велике коло зобов’язань та крокує у ногу з часом. Політик має дуже багато корисних меседжів для нас, як для майбутніх журналістів та школярів Літньої школи «Дня».
Наталя ВУЙТИК, Національний університет «Києво-Могилянська академія»:
—З перших хвилин зустрічі стало зрозуміло, що мова піде про майбутнє України, шляхи її розвитку, можливі помилки та способи їх виправлення. Експертна думка Євгена Марчука зацікавила всіх учасників спілкування. Порушені питання особливо актуальні в контексті сучасних українських подій.
Випуск газети №:
№125, (2014)