«Ми можемо багато разів критикувати Росію, але почати повинні з критики себе!»
Апогеєм у серії зустрічей із учасниками Літньої школи журналістики «Дня» стала розмова з публіцистом, професором Римського університету «Ла Сап’єнца», постійним автором «Дня» Оксаною Пахльовською
Останній тиждень для учасників Літньої школи розпочався інтелектуальним підсумком дискусій, які прогятом цього місяця найактивніше публікували на шпальтах «Дня». Особливий гість — Оксана Пахльовська, зустрічі з якою дуже чекали, — не лише постійний автор газети, а також упорядник публіцистики Євгена Маланюка у серії «Бронебійна публіцистика».
Гостя одразу спрямувала розмову у відверте русло: «Не говоритиму обнадійливих слів. Говоритиму слова жорсткі».
Передусім учасники Літньої школи звернули увагу на обговорення актуальних подій, зокрема — святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі протягом останніх вихідних. Важливо, що цю тему «школярі» неодноразово порушували під час зустрічей з попередніми гостями, адже святкування річниці Хрещення мало б стати моментом повернення нашої історичної української ідентичності.
«Християнство — один з ідентифікаційних кодів Європи! До Мазепи українське православ’я було частиною європейської культури. Проте політичне православ’я — це антиєвропейська концепція. Це не просто політичне підпорядкування. Таке православ’я блокує будь-які модерні смисли української культури, які органічно у нас є», — наголосила Оксана Пахльовська.
Розмова з молодими журналістами охопила чималий спектр проблем, серед яких питання євроінтеграції України, перспективи для української молоді та загрози занепаду Європи.
У контексті питання про доленосне для України роздоріжжя Європа-Росія Оксана Пахльовська наголосила: «Росія — це анахронічна імперія. Її позиція зрозуміла. Але якщо ми хочемо йти у Європу, ми повинні подумати над тим, що ми можемо їй запропонувати».
Детальніше про зустріч читайте у наступних випусках «Дня».
Випуск газети №:
№132, (2013)