«Наші журналісти повинні мати відчуття певної місії, щоб аргументовано відстоювати свою позицію»
Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук поспілкувалась із журналістами «Дня» та учасниками ХІ Літньої школиАльона Гетьманчук з листопада 2009 року очолює Інститут світової політики — незалежну неурядову організацію, мета якої полягає в інформуванні і просвіті широкого загалу щодо подій і тенденцій у міжнародних відносинах та українській зовнішній політиці. Свою кар’єру вона починала журналістом-міжнародником і є щирим євроатлантистом. Пані Гетьманчук послідовно, аргументовано й водночас елегантно,як сказала головний редактор «Дня» Лариса Івшина під час зустрічі, відстоює свою громадянську позицію, бо вірить, що зміни в нашій країні можливі.
«Дискусія про вибір між ЄС і Митним союзом — шкідлива і некоректна, — зазначила гість «Дня». — Коли ми їх порівнюємо, ми тим самим пасивно підтримуємо ідею перспективності Євразійського союзу, якого ще навіть немає». На думку експерта, вибір тут не стоїть, оскільки європейський вектор закріплений на законодавчому рівні. Функція ж журналістів і громадських активістів полягає у тому, щоб контролювати, чи робить влада все необхідне для реалізації цього курсу.
Альона Гетьманчук пояснила, якими є переваги ЄС з точки зору кожного українця. За її словами, вони стосуються не лише політики та бізнесу, але й таких повсякденних речей як якість повітря і води, тривалість життя, якість медичного обслуговування.
Відсутність відкритості і відповідальності — це те, що відрізняє пострадянську дійсність від європейської, — наголосила гість Літньої школи.
Інтерв’ю з директором Інституту світової політики читайте в наступних числах «Дня».
Author
Роман ГривінськийВипуск газети №:
№133, (2013)