«Україна завжди була важливою для євроатлантичної стабільності»
Александер Вінніков — голова Представництва НАТО в Україні — в Літній школі журналістики «Дня»Гість відзначив газету «День» у інформуванні суспільства щодо діяльності Організації північноатлантичного блоку. На його думку, велика роль українських ЗМІ полягає у роз’ясненні цілей та функцій Альянсу.
Голова Представництва НАТО в Україні розповів про результати саміту. Окрім політичних заяв, що НАТО підтримує суверенність України і не визнає окупації Криму, за його словами, важливим рішенням саміту для України стало затвердження комплексного пакета допомоги, що охоплює і підсилює вже існуючі програми допомоги і включає нові, насамперед щодо реформування сектору безпеки.
Один із основних аспектів діяльності НАТО — підвищення спроможності реагування на гібридну війну. Проте, як зазначає голова Представництва НАТО в Україні: «Роль НАТО не в тому, щоб надавати готові рішення, а в тому, щоб забезпечувати політичну підтримку». Це означає допомогу в налагодженні стратегічних комунікацій, адже представлення України на Заході потребує значно більшої уваги. Це роль не лише української дипломатії, а й журналістики. Це, зокрема, і завдання Літньої школи «Дня», яка проходить за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, вважає дипломат.
Про це та багато чого іншого і цікавого, що пролунало у відвертій розмові з паном Вінніковим, читайте у наступних числах «Дня»
ВРАЖЕННЯ
Олена КУРЕНКОВА, абітурієнтка Національного університету ім. Т.Г. Шевченка:
— Нині питання Україна —НАТО як ніколи актуальне, і це, я певна, має величезне значення, що у рамках Літньої школи ми, майбутні медійники, можемо не просто сприйняти його як фрагментарну новинневу інформацію, а розібратися в усіх аспектах важливості для України цієї співпраці, одержавши вичерпні пояснення «з перших вуст». Що під час цієї зустрічі я з’ясувала для себе? У Євроатлантичному просторі Україна є центром уваги, а це означає, що нам слід взятися до представлення себе щонайкращим чином у світі. Недієве очікування допомоги «згори», із Заходу, ще звідкись — марна витрата часу, натомість нам слід багато працювати над собою, щоб довести свою доцільність у середовищі країн з більш гармонійним розвитком і значущою позицією у світі. Чи готові ми до цього тут і нині?
Оксана ВОЙТКО, Львівський національний університет ім. Івана Франка:
— Важливість відносин України і НАТО у вигляді партнерства на найвищому рівні та перспектива реформ для отримання стандартів стати членом НАТО є великим кроком до досягнення миру і співдружності країн. Тішить, що українці все більше змінюють свою думку на користь співпраці та долають негативні стереотипи щодо цього. Відчувати політичну підтримку, насправді, є великим кроком до боротьби з гібридною війною та позиціонування України світові.