«Журналіст – людина, яка вміє ставити запитання»
Редакторка економічного відділу «Дня» Алла Дубровик-Рохова провела зустріч з учасниками Школи у форматі «майстер-клас-пресконференція»![](/sites/default/files/main/articles/03072019/_kan7186.jpg)
Під час зустрічі Алла розповіла, що взагалі не навчалася журналістиці, але робота репортера була її дитячою мрією. 10 років тому, коли вперше переступила поріг редакції «Дня», зізнається вона, не до кінця розуміла, що таке журналістика. «Мене вчили писати тут і мій редактор Олексій Савицький, і заступник головного редактора Анна Шеремет (досі пам’ятаю її заголовок до мого першого тексту в газеті – «Кредитні спілки на межі «суїциду»), і, звичайно, головний редактор «Дня» Лариса Івшина. Я вбирала все як губка. Працювала по 20 годин, щоб навчитися. Переписувала тексти по 5 разів, коли було потрібно. Один раз сиділа в редакції до 2 ночі, бо мала записати спікера, який тоді був в США – це був Андрій ІЛАРІОНОВ – російський економіст», – пригадує свій старт у професії Алла.
І от вже 10 років редакторка працює в «Дні» і розповідає, що газета дала їй усе, чим вона зараз дорожить – друзів, упевненість у собі, розвиток у кар’єрі, ім’я.
«Я до газети «День» і після – це дві різні людини!» – розповідає редакторка.
Алла Дубровик-Рохова дала декілька надихаючих цінних порад учасникам Літньої школи журналістики.
«Економіка – це про життя, і всі теми тут стосуються кожного. Коли ви пишете, повинні уявляти свого читача, хто він, які питання його хвилюють, що йому важливо знати. Людина витратила на вашу роботу свій час, подарувала вам свою увагу. Ставтесь до цього відповідально. Думайте: чим я можу віддячити, як я можу збагатити свого читача», – розповідає редакторка.
Журналістика – це така робота, де «ти не можеш залежати від музи», якщо потрібно здати матеріал до дедлайну, то це доведеться зробити, незважаючи ні на що, пояснила редакторка. Також пані Алла наголосила на важливому моменті, що у сучасному світі потрібно бути трішки маркетологом. Що це означає? Вміти подати та продати себе у гарному сенсі цього слова.
«На жаль, на сьогодні в Україні не вистачає фахової економічної журналістики. Є всього лише декілька видань, які пишуть про економіку доступно та якісно», – каже Алла Дубровик-Рохова.
Питань до гості від учасників Школи було дуже багато. Цікавило особисте, шлях в професії, оцінка колег та коментарі економічних процесів та подій, як от введення 1000-гривневої купюри та залежності української економіки від заробітчан.
Алла, яка 10 років тому так само була учасницею Літньої школи журналістики, розповіла про матеріали та події, які вона вважає знаковими для своєї кар’єри. Одним з таких є прес-конференція Петра Порошенка в перший рік його президенства. Алла каже, що її запитання «То ми воюємо, чи торгуємо?», яке їй тоді здавалося природнім і аж ніяк не «героїчним», зрештою призвело до того, що газеті 5 років не давали слово на пресконференції президента. А саме питання стало афористичним і кочувало упродовж всіх років президентства Петра Порошенка у заголовках українських медіа.
Наприкінці зустрічі Алла дала пораду: «Відлагоджуйте внутрішні фільтри та критично мисліть!».
«Це порада, яку я свого часу як журналіст-початківець почула від головного редактора «Дня» Лариси Івшиної. І вона мені дуже допомогла і допомагає по життю. Це – секрет мого сьогоднішнього успіху – коли я маю можливість чесно заробляти на комфортний для мене рівень життя, не йдучи на компроміси зі своєю совістю та своїми принципами», – резюмувала Алла.
ВРАЖЕННЯ
Аліса Поліщук, Київський національний університет ім. Шевченка:
– Я надовго запам'ятаю зустріч з Аллою Дубровик-Роховою: буквально за годину вона зуміла викласти своє бачення сучасного стану певних питань української економіки, дати декілька цінних порад щодо написання статей та окреслити риси, необхідні кожному журналістові для побудови успішної кар'єри. Неймовірні професіоналізм та впевненість у своїх думках і діях – те, чого варто у неї навчитися!
Єлизавета ВОРОБЙОВА, випускниця 9 класу київської спеціалізованої школи № 118 «Всесвіт»:
– Увечері 2 липня ми зустрілись із одним з редакторів «Дня». Це була Алла Дубровик-Рохова, вона приємно вразила мене своєю історією успіху у газеті. Наша зустріч була досить повчальною, адже ми отримали багато настанов та порад, які допоможуть нам у майбутньому. Особисто я отримала чітку відповідь на запитання, яке мене цікавило. І з великою впевненістю можу зазначити, що пані Алла – гарний фахівець.
Євгенія ШЕВЦОВА, Одеський національний університет ім. І. Мечникова:
– Було дуже цікаво послухати про економіку від журналістки, яка пише про це більше 10 років. Пані Алла пояснила деякі речі лаконічно, доступно і на простих прикладах. Також вона закцентувала на деяких моментах, що важливі для нас як майбутніх журналістів. Наприклад на тому, що ми повинні бути трішки маркетологами і критично мислити.
Author
Олександр Шаріпов