Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

120 викладачів і півтори тисячі студентів

Донецький національний університет економіки та торгівлі працюватиме на Дніпропетровщині
06 листопада, 13:00

Півтори тисячі студентів Донецького національного університету економіки та торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського продовжать своє навчання в Кривому Розі. З ініціативою про перебазування цього вишу із зони АТО ще наприкінці жовтня виступила ініціативна група викладачів і студентів. Працювати в іншій області погодились 120 викладачів, а це 90% професорсько-викладацького складу вишу. Під час перереєстрації 1,5 тис. студентів навчального закладу теж підтвердили бажання продовжувати навчатися в Кривому Розі. Добір слухачів триватиме до кінця листопада.

«14 вересня нас повідомили, що «ДНР» відвідала наш виш. Їхній «міністр освіти» ніби прийшов мирно поговорити. Він зайшов разом із трьома озброєними чоловіками. На жаль, його мирно зустрів проректор із виховної роботи, головний бухгалтер і представники студентських профспілок, — розповідає в.о. ректора Донецького національного університету економіки і торгівлі Оксана ЧЕРНЕГА. — Вони підписали домовленість, що виш переходить під міністерство освіти «ДНР» та оголосили про поступовий перехід на російські стандарти». Після інциденту тодішній ректор пішов на пенсію, натомість частина керівництва закладу почала співпрацю з «ДНР». Ініціативна група вишу, яка зберегла проукраїнську позицію, добивалася виводу навчального закладу до Кривого Рогу.

Цього тижня Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського нарешті розпочав перший семестр на базі Криворізького державного економічного технікуму. Наразі в Кривому Розі десятеро викладачів Донецького університету економіки та торгівлі. За словами в.о. ректора, поки що цього достатньо, щоб проводити навчання в дистанційній формі. Отримувати завдання в електронному вигляді студенти будуть до 21 січня 2015 року. Після цієї дати планують провести сесію. Для студентів заочної форми навчання вона пройде в Краматорську й Маріуполі. Очікується також, що з 1 лютого університет розпочне навчання в звичайному режимі.

Проблем із навчальними приміщеннями, на думку в.о. ректора вишу, не має бути. Крім приміщень Криворізького державного економічного технікуму, планують використовувати також будівлі Криворізького національного університету. Цей виш має необхідну матеріально-технічну базу, в той час, як наукові бібліотеки та обладнання Донецького університету залишилися підконтрольні бойовикам. У наступному навчальному році Донецький виш планує набирати на навчання студентів і з Дніпропетровщини. Навчальний заклад залишає за собою орієнтовно 500 бюджетних місць. Разом із тим, виш зможе запропонувати абітурієнтам здобувати освіту за новими для області спеціальностями. Серед них «Товарознавство та експертиза в митній справі», «Технології в ресторанному господарстві» та «Готельно-ресторанна справа».

Для забезпечення гуртожитками студентів із Донбасу Дніпропетровщина вже подала заявку на грант Євросоюзу в розмірі майже 2 млн євро. Кошти на ремонти гуртожитків у Кривому Розі мають надійти до кінця грудня 2014 року. Наразі на місця в гуртожитку претендують орієнтовно 600 студентів і викладачів донецького вишу. Серед них десь 70 осіб потребують негайного поселення. «Зараз кімнати гуртожитків Криворізького національного університету заповнені частково, подекуди студенти живуть там по двоє. Якщо ми трошки потіснимо їх, таким чином ми зможемо протриматися», — зазначила в.о. ректора Оксана Чернега.

Як відомо, Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського є одним із провідних торгово-економічних вишів України. Як розповідають його викладачі, заклад співпрацює також із закордонними партнерами. Зокрема з Великобританією, Ірландією, Фінляндією, Францією, Польщею, Латвією та Болгарією.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати