27 радників для одного міністра
Експерти «Крим SOS» обрали спеціальних регіональних помічників Міністерству соціальної політики — для кращої комунікації між переселенцями та чиновникамиЗі ста двадцяти претендентів координатори громадської ініціативи «Крим SOS» вибрали 27 осіб, які із 1 вересня почали працювати радниками міністра соціальної політики Павла Розенка. Кілька тижнів тому ініціатори проекту оголосили про відкритий конкурс на посаду таких спецпомічників, проект підтримав уряд Великобританії та наше Міністерство соціальної політики. На адресу «Крим SOS» приходили заявки і від переселенців, і від громадських діячів, і від державних службовців. Тому в підсумку радниками обрали представників усіх цих груп.
Як пояснила співзасновниця і координатор «Крим SOS» Таміла Ташева, при відборі керувалися передусім бажанням допомагати саме внутрішньо переміщеним особам, наявністю досвіду такої підтримки у громадському чи державному секторі. А нещодавно названо першу п’ятірку регіональних радників (25 працюватиме безпосередньо в департаментах соціального захисту населення у кожній області та двоє при Міністерстві соціальної політики). Це Лариса Ходаковська (Черкащина), Олег Майданюк (Хмельниччина), Георгій Бібік (Дніпропетровщина), Надія Єдієва (Чернігівщина) та Ірина Ілляш (Київ). Решту імен озвучать згодом. Офіційно до роботи вони стануть вже зараз, але на середину вересня для них заплановані ще тренінги, щоб мали змогу вдосконалити свої уміння та навички.
— Із самого початку анексії Криму ми почали займатися цією роботою, на базі обласного контактного центру створили регіональний координаційний штаб роботи з переселенцями, — розповіла одна з обраних радників Лариса Ходаковська. — Спочатку до нас звернулося десятеро людей за допомогою, і ми хвилювались, де цих людей розмістити, нагодувати, тепер у нас понад 13 тисяч, усі забезпечені тимчасовим житлом, за потреби ми виїздили до людей і вирішували нагальні проблеми. Зараз готуємося до осінньо-зимового періоду.
Таміла Ташева також наголосила, що обрані координатори стануть своєрідними «місточками» між переселенцями та чиновниками, допоможуть доносити до органів влади інформацію про проблеми цих громадян. До їхніх функцій входитиме і прийом людей, і різного роду консультації. Заступник міністра соціальної політики Сергій Марущенко уточнив, що інформація про радників з контактами, іменами та робочими адресами буде розміщена на сайті міністерства, а самому відомству цей проект допоможе краще зрозуміти, що ж відбувається з проблемами переселенців на регіональному рівні, як вони вирішуються. Чути це трохи дивно, бо, виходить, за півтора року існування проблеми внутрішньо переміщених осіб держава досі не вивчила їхніх запитів та потреб?