30% черги – електронна
У Дніпрі записатися на прийом до лікаря можна через інтернет
Електронний запис до лікарів став можливим завдяки новій програмі Дніпровської міськради із впровадження електронних технологій у системі охорони здоров’я. Таку можливість дістали пацієнти Центру первинної медико-санітарної допомоги № 3, який розташований на житловому масиві «Тополя». Незабаром новація має поширитися по всіх поліклініках міста — у міру забезпечення комп’ютерною технікою. «Два місяці тому у Дніпрі було започатковано послугу електронного запису. Це не лише зручність для пацієнтів, а й можливість для лікарів ефективніше планувати свій робочий день. За 2 місяці до цієї медустанови записалося близько 30 тис. осіб. Із них близько 30% — через електронну чергу. Половину пацієнтів лікарі записують самі. Незабаром плануємо започаткувати в медустановах ще низку проектів», — сказала радник мера Дніпра Яніка Мірило.
На думку головлікаря медичного центру Ольги Радченко, така послуга поступово допоможе розв’язати проблему черг у поліклініках, а також поліпшити якість послуг. «Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги №3 надає допомогу майже 64 тис. осіб. З них 11,5 тис. — діти. Щоб потрапити до лікаря, раніше потрібно було взяти талончик. Тепер записатися можна через інтернет. Це допомагає поступово розв’язати проблему черг у лікарні. Окрім того, лікарі можуть бачити, хто до них прийде. Також стало менше викликів додому. На повторний прийом пацієнта вже записує лікар, зокрема й до вузькопрофільних фахівців. Усім, хто записується онлайн, надходить на пошту анкета. За два місяці було заповнено 667 анкет. У них містяться відгуки про відвідання лікаря. 50% пацієнтів поставили лікарям оцінки «відмінно». Є, звичайно, й негативні відгуки, але їх близько 2%», — сказала вона.
«Зараз у кожному кабінеті лікаря є комп’ютер, плюс 4 комп’ютери в реєстратурі. Це дуже велика, комплексна програма. Потрібно скрізь прокласти кабелі, і щоб всі лікарі мали комп’ютери, і щоб вони вміли і звикли ними користуватися. Здається, все просто, але виконано величезну роботу», — каже головлікар.
Слід зазначити, що в медичному центрі залишається і звичайний запис до лікарів, зокрема й телефоном. Це важливо для літніх людей, хоча багатьох із них вже записують через інтернет діти чи родичі.