Перейти до основного вмісту

48 в’язнів Кремля мають бути звільнені!

Рефат Чубаров закликав колег до рішучих дій
03 жовтня, 18:33
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Третього жовтня, під час пленарного засідання Верховної Ради, депутатам нагадали про ситуацію з нехтуваннями правами людини на окупованому Кримському півострові і зокрема про політичних в’язнів Кремля, кількість яких за останні тижні, на жаль, зросла. Зокрема, народний депутат, голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат ЧУБАРОВ попросив колег підвестися із 48 аркушами паперу, на яких були надруковані прізвища політв’язнів і таким чином висловити повагу нашим співгромадянам. Мета окупантів зрозуміла — залякати жителів півострова. І їхня агресія спрямована не тільки на тих, хто має громадянську позицію і намагається її висловити, хай то журналіст, режисер, представник іншої творчої професії чи громадський активіст. Тиск і репресії чиняться і проти людей, які просто намагаються жити і працювати та люблять свою Батьківщину — український Крим. Про це Рефат Чубаров нагадав під час виступу в сесійній залі.

«27 липня кримськотатарському активісту Руслану Зейтуллаєву винесено новий вирок — 15 років ув’язнення. 4 серпня українського активіста Володимира Балуха засуджено на 3,7 роки колонії. 11 вересня заступнику голови меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу оголошено вирок —  8 років ув’язнення. 22 вересня відомий український журналіст Микола Семена засуджений на 2,5 роки умовного ув’язнення з забороною займатися будь-якою публічною діяльністю. 27 вересня заступника голови меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, який страждає на хворобу Паркінсона, засуджено на 2 роки колонії та заборонено займатися публічною діяльністю. Між тими вироками на 10 діб засудили 76-річного Сервера Караметова, а потім брутально на очах у рідних фсбешники викрали батька чотирьох малолітніх дітей Рената Параламова, катування якого відбувалось протягом доби в управлінні ФСБ в м.Сімферополі, вони застосовували електрострум», — зазначив пан Рефат і нагадав про нещодавнє затримання в Криму ще чотирьох людей, яких звинувачують нібито у приналежності до екстремістського утворення.

«День» неодноразово писав про свавілля окупантів щодо наших співвітчизників і зокрема нашого колеги Миколи Семени, який отримав хоч і умовний термін від «суду» в Сімферополі, але фактично позбавлений на два з половиною роки права висловлювати свою думку і працювати як журналіст. А пана Миколу можна назвати справжнім експертом з кримських питань. Будучи багаторічним власкором «Дня», він писав і про історичні, і про політичні, економічні та культурні процеси на півострові, у тому числі загрозливі. Наприклад, його стаття під назвою «Севастополь — місто чиєї слави?» (ще 2003 року!) увійшла і до однієї з книг у Бібліотеці «Дня» «Україна Incognita. TOP-25». Очевидне бажання Кремля заглушити голоси правди.

«Якщо чесно говорити, українська держава не зможе ніяк ні зупинити репресії, ні навіть їх мінімізувати. Якраз в цій ситуації ми не можемо дорікати владі, оскільки і міжнародне співтовариство, наші партнери, не в змозі змусити Росію рахуватися з нормами міжнародного права, — зазначив Рефат Чубаров у своїй колонці на apostrophe.ua. —  Для цього потрібно посилювати санкції, нарощувати обмеження можливостей Росії в різних сферах, особливо в енергетиці, оголошувати ембарго на російські енергоносії хоча б на один рік — тобто вдаватися до кардинальних заходів. Поки це не вдається в силу роз’єднаності західних політиків за рахунок дуже потужного російського лобі. Але це і є основне завдання України — і далі продовжувати переконувати світ у тому, що головні виклики і загрози з боку Росії стосуються не тільки і вже не стільки України, що вони нависли над практично всім цивілізованим світом».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати