Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Активна податкотворчість» дестабілізує економіку», —

стверджує Микола Азаров
24 жовтня, 00:00
А ось із поста лідера Партії Регіонів глава ДПАУ йти поки що не збирається. «Було б абсолютно неправильно перед з’їздом партії в такий найсерйозніший передвиборний момент, коли ми активно працюємо над створенням блоку, виступати з деморалізуючими заявами», — сказав він. М. Азаров також повідомив, що рішення стосовно його посади буде ухвалено на з’їзді партії. Раніше М. Азаров в інтерв’ю журналістам заявив, що не виключено, що він залишить пост лідера партії. Одна з основних причин такого рішення — намір зосередитися на якомусь виді діяльності: або політик, або держслужбовець

«Iз 451 законопроекту, які розглядалися на восьмій сесії українського парламенту, 187 (майже половина!) пов’язані з питаннями оподаткування», — заявив позавчора на прес-конференції, присвяченій майбутньому п’ятирічному ювілею податкової служби, глава ДПАУ Микола Азаров. За його словами, така «активна» податкотворча діяльність дестабілізує як роботу економіки, так і роботу податкової служби.

Є й інший бік проблеми. «За десять років незалежності України деякі закони, що ухвалюються у сфері оподаткування, були спрямовані не на вдосконалення податкової системи, а переважно на розв’язання кон’юнктурних, суб’єктивних проблем конкретних галузей економіки та регіонів», — каже Микола Азаров. «Є навіть приклади, коли ці законодавчі пропозиції стосувалися окремих підприємств», — підкреслив він. Як повідомили «День» у прес-службі ДПАУ, тільки протягом цього року було ухвалено 73 закони (що збільшили обсяг податкових пільг на 42%), 22 з яких скоротили надходження до бюджету на 12,7 млрд. грн. Не секрет, що будь-які, особливо — невиправдані, податкові пільги вкрай несприятливо відбиваються на кон’юнктурі ринку загалом.

На тлі всього вище сказаного цілком резонно виглядає заява М. Азарова: «Три роки вже минуло з моменту подачі нами у Верховну Раду Податкового кодексу. Хто заважав замість безсистемної податкової законотворчості ухвалити Податковий кодекс?!» Утім, претендувати на істину у вищій інстанції глава ДПАУ не став. «Я неодноразово казав, якщо він (проект Податкового кодексу. — Авт. ) вважався підготовленим нами для самих себе, — такий докір нам висловлювали, — то хто заважав Верховній Раді за три роки виправити ці недоопрацювання й вади?» — риторично запитав головний податківець. До речі, у процесі підготовки «економічної Конституції» органами ДПАУ було опрацьовано 3065 депутатських запитів.

Вельми показово також, що, відповідаючи на запитання кореспондента «Дня», М. Азаров досить критично оцінив деякі роз’яснення ДПАУ щодо нормативних документів (нагадаємо, що такі інструкції податківців обов’язкові для виконання): «Іноді сам читаєш те роз’яснення, яке повинен підписувати, указ, котрий потім повинен реєструвати в Мін’юсті. П’ять разів прочитаєш, перш ніж зрозумієш, для чого він потрібен». І оптимістичніше додав: «Ми націлені на те, щоб створити громадські ради, на яких з участю представників підприємців будуть «обкатуватися» ті чи інші роз’яснення».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати