Перейти до основного вмісту

Арт-рекорд

Продану минулого року в Києві за $80 000 картину Анатолія Криволапа «Кінь. Вечір» у Лондоні пустили «з молотка» за удвічі більшу суму
03 липня, 10:38
Кінь. Вечір / Анатолій Криволап

На Денних торгах сучасного мистецтва Phillips, які відбулися 28 червня у Лондоні, картину українського художника Анатолія КРИВОЛАПА «Кінь. Вечір» було продано за рекордну для України ціну в $ 186 200. Попередньо оцінивши роботу митця в $76 000 — 106 000, реалізацію картини за удвічі вищу суму експерти торгів назвали «прогресом в історії участі українського мистецтва на міжнародному арт-ринку». Як повідомляється на сайті будинку аукціону, голова секції Денних торгів Phillips Джордж О’Делл зазначив, що «успішний продаж картини Анатолія Криволапа дуже важливий для українського мистецтва загалом, так як відкриває Україну на мапі міжнародного арт-ринку».

Результат Криволапа став другим у списку «топ-лотів», на яких були представлені роботи відомих художників, таких як Андреас Гурскі, Ансельм Рейлі, Петро Укланскі, Рудольф Штінгель та інші.

Після результатів аукціону Phillips українські мистецтвознавці вкотре назвали Анатолія Криволапа найдорожчим українським художником за офіційними результатами продажів. Цікаво, що за реалізацію картини «Кінь. Вечір», як виявилося, український митець практично нічого не отримав. За словами арт-дилера Ігоря Абрамовича, знакову роботу було пущено «з молотка» у Лондоні за правилами «вторинного ринку», адже минулого року на VII ART KYIV contemporary її вже придбав європейський колекціонер за $80 тис. Тобто завбачливий європеєць, потримавши у себе роботу Криволапа упродовж року, заробив на ній понад $100 тис. А це, за словами експертів, свідчить про всесвітнє визнання українського мистецтва як інвестиційно привабливого.

— Справді, сам Криволап за продану картину нічого, крім іміджу, не отримає. Роботу було продано європейському колекціонеру на Міжнародній виставці сучасного мистецтва VII ART KYIV contemporary у «Мистецькому Арсеналі» 2012 року. Важливо відзначити, що картини українських художників все більше стають учасниками торгів, в тому числі, на «вторинному ринку», — телефоном із Лондона прокоментував «Дню» арт-дилер Ігор АБРАМОВИЧ. — Поки що немає змоги дізнатися Хто купив «Кінь. Вечір». Наразі мені невідома навіть країна, куди поїде картина.

За словами арт-дилера, ще кілька років тому продаж картин українських митців на торгах престижних аукціонів був поодиноким явищем. Сьогодні — Україна гідно, і головне конкурентно, представлена на світовій карті арт-ринку.

— Аукціонний дім вивчає ринок, цікавиться біографією автора, запитом на його творчість. Кращі експерти дають оцінку значенню творчості кожного окремого художника у світовому масштабі. І лише потім виставлятиме його окремі — найкращі — роботи на торги, — продовжує Ігор Абрамович. — Наприклад, дім Sothebys на аукціоні 6 червня цього року виставив роботи Павла Макова з німецької колекції, Олега Тистола — стару картину з російської колекції, Олександра Животкова — з європейської колекції. Вони промоніторили ринок і запропонували найцікавіше. Чому така ціна за Криволапа? Бо це знакова постать, і в нього — прекрасна робота. Колекціонери розбираються в цьому і прагнуть придбати якомога більше картин таких митців ще за їхнього життя, адже після смерті ці твори мистецтва коштуватимуть у рази дорожче.

За кругленьку суму на аукціоні в Лондоні з українського арту пішла не тільки робота Криволапа. Загалом було продано ще три твори українських художників: фотографічний принт Віталія та Олени Васильєвих NEO-4 з серії NEO (за $60 800), живопис закарпатського художника Павла Керестея Kids on Trees, Sit-in ($17 100) та роботу Вінні Реунова Flash Art, Written & Directed by Quentin Tarantino ($17 100). Найдорожчим лотом торгів Phillips стала робота «Без назви» американського художника Кіта Харінга, продана за $314 200.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати